Rok 2016 - Światowe Dni Młodzieży w Parafii MB Częstochowskiej Brzesko – Słotwina: Powitanie Pielgrzymów

Do naszej Parafii przyjechały grupy pielgrzymów z Włoch, w poniedziałek i we wtorek przyjechało razem 360 osób. Parafialny Komitet Organizacyjny i wolontariusze ŚDM przygotowali poczęstunek, napoje i program tych spotkań. Na powitanie pielgrzymów oczekiwały rodziny, które przygotowały miejsca noclegowe oraz młodzież i dzieci. Czas oczekiwania przez te dwa dni okazał się czasem naszego wspólnego spotkania, mieliśmy czas żeby porozmawiać ze sobą i spędzić razem czas w Parafii. Kiedy nadjeżdżały autokary pełne młodych pielgrzymów, radośnie machających nam na powitanie, byliśmy wzruszeni. Witaliśmy ich tańcem, muzyką, a młodzi Włosi radośnie witali się z nami – każdy każdemu podawał rękę. Ksiądz Proboszcz serdecznie powitał pielgrzymów, panowała wspaniała atmosfera.

 

Te piękne, spontaniczne chwile w części uwieczniliśmy na zdjęciach. Teraz cieszymy się obecnością młodych pielgrzymów w naszych domach i postaramy się ich ugościć jak na "polską gościnność" przystało.

 

Opracowanie tekstu: Teresa Pajor