3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK B, 18.04.2021

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech Biblia będzie naszą najważniejszą księgą, czytana i rozważana, przez nas samych, w naszych rodzinach, grupach parafialnych, a Słowo Boże, niech nas prowadzi przez życie.

Dzisiaj o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Św.

Przed Mszami Świętymi do południa przez 15 minut będziemy czytać Ewangelię Św. Marka. Natomiast po Mszach Świętych, będzie można pobrać karteczki z cytatami z Pisma Św. które w domu należy przeczytać i rozważyć.

2. Od września po naszej diecezji, z inicjatywy Duszpasterstwa Ludzi Pracy Małopolski Wschodniej peregrynuje Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – patronki robotników, repliki krzyża nowohuckiego, oraz relikwii Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki. W naszym dekanacie rozpoczęło się 17 kwietnia w parafii Św. Jakuba w Brzesku, potem w parafii Miłosierdzia Bożego, potem u nas, a na końcu w parafii Gnojnik. Zostały wybrane cztery parafie z dekanatu, w tym nasza. Jest to dla nas wyróżnienie. My powitamy ich o godz. 17.45 w czwartek. Potem Msza święta z kazaniem, a po Mszy świętej cząstka Różańca św. Na drugi dzień czuwanie od godz. 11.00 w ciszy. O godz. 15.30, Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy zakończenia i pożegnanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Repliki Krzyża Nowohuckiego, i Relikwii Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki, które zostaną przewiezione do parafii Gnojnik.

Peregrynacja będzie okazją do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy, sprawiedliwość społeczną i ustanie epidemii. Zachęcamy do uczestnictwa, zachowując reżim sanitarny. Szczególnie zapraszamy osoby pracujące.

3. W tym tygodniu jeszcze przeżywamy:

• W piątek: Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski; patrona Akcji Katolickiej. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
    • W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania. Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  4. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze, złożone w ostatnią niedzielę na sumę 3710 zł. A także na konto parafii.

Dziękujemy także za ofiarę na sprzątnie i kwiaty mieszkańcom ulic: Parcelowej, Rzemieślniczej i Solskiego, część Wschodnia. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Na Górkach.

5. Nabywajmy i czytajmy prasę katolicką.

INTENCJE MSZALNE: 19.04.2021 - 25.04.2021 R.

1. ++ Marii, Stanisława Ziębów – 18.00
    1. + Kazimierza Malagi, z int. Janiny Kukla, z rodziną – 7.00
    2. + Kazimierza Malagi, z int. Pawła Kukli i Ewy Czajka z Krynicy – 7.00
    1. ++ Krystyny, Tadeusza Szydłowskich, z int. siostry z rodziną – 18.00
    2. W int. pewnej osoby, o zdrowie duszy i ciała – 18.00
    1. + Kazimierza Malagi, z int. Stanisława Kukli z rodziną – 18.00
    2. + Bronisławy Pabian z int. Róży Św. Rity – 18.00
    1. W int. członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dniu ich patronalnego święta – 18.00
    2. + Wiktorii Habryło, z int. mieszkańców z ulicy Solskiego, z numerów 90 – 102 – 18.00
    1. + Bronisławy Pabian, w 92 roczn. urodzin, z int. Grzegorza, wnuka – 7.00
    2. Int. ślubna – Pacura Krzysztof, Klimek Kamila – 13.00
    3. Int. ślubna – Płachta Michał, Piechnik Jadwiga – 14.00
    1. W int. Tadeusza Kaczmarczyka w 84 roczn. urodzin – 7.00
    2. + Wojciecha Marczewskiego, w dniu imienin – 9.00
    3. W int. Bernadety i Piotra Baron, w 30 roczn. ślubu, z podz. za dar życia i o Boże dary, z int. córki, Siostry zakonnej Sylwii – 11.00
    4. + Ks. Stanisława Marka, z int. Straży Młodzieżowej – 18.00

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - K2 Search