V NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A I, 05.02.2023

1. Przeżywamy 5 Niedziele Zwykłą. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Z tej racji po Mszach o godz. 8.00 i 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a popołudniu adoracja od godz. 17.00 zakończy się Mszą Św. o godz. 18.00.
  2. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wydarzenia liturgiczne:
    • W poniedziałek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.
    • W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziew.
    • W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Z tej racji na Mszę Św. o godz. 17.00 zapraszamy Amazonki i wszystkich chorych z naszej parafii. Podczas tej Mszy Św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. W tym dniu również odbywają się uroczystości w Porąbce Uszewskiej, których dokładny program jest w gablocie parafialnej.
  4. W poniedziałek na Mszę Św. i spotkanie zapraszam Odnowę w Duchu Św., w piątek na spotkanie po Mszy Św. zapraszam Akcję Katolicką. Natomiast w poniedziałek 13 lutego na godzinę 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.
  5. Dziękuję za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Kołłątaja cz. II, Oświecenia, Odrodzenia i Sikorskiego. Bóg zapłać. O to samo w tym tygodniu proszę mieszkańców ulic Dworcowej i Solskiego strona zachodnia.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Maria Poradowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.

INTENCJE MSZALNE: 06.02.2023 - 12.02.2023 R.

• Poniedziałek 6 II
    • 18.00 + Anna Zaleśny w 31 rocznicę śmierci od córki z rodziną
  • Wtorek 7 II
    • 7.00 ++ Bronisław i Wilhelm Pabian z intencji wnuka Grzegorza
  • Środa 8 II
    • 7.00 + Maria Poradowska w 7 dzień po śmierci od syna z rodziną
    • 18.00 ++ Rozalia Karolina Wiktoria
  • Czwartek 9 II
    • 7.00 + Mieczysław Gurgul
  • Piątek 10 II
    • 18.00 + za zmarłych z rodziny Śpiewaków i Kapałków
  • Sobota 11 II
    • 7.00 ++ Kunegunda i Bronisław Kubala
    • 17.00 w intencji chorych i cierpiących – od Amazonek
  • Niedziela 12 II
    • 8.00 w intencji Katarzyny z okazji 19 rocznicy urodzin o światło Ducha Św.
    • 11.00 w intencji Wiktorii Cisoń z okazji 18 rocznicy urodzin od dziadka i babci
    • 18.00 ++ Jolanta Banaś i Romana Hajduga

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - Content Search