ROK C, 26.06.2022

1. Dziękujemy Bogu za czas roku szkolnego i prosimy o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży na czas wakacji, a także tych którzy będą na urlopach, również dla Ks. Konrada, który rozpoczyna miesięczny urlop.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

• W poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny, Nieustającej Pomocy.
    • We wtorek: Św. Ireneusza, Biskupa i męczennika.
    • W środę: Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów. Ważne święto. Msze święte o 7.00, 10.00, i 18.00. Składka do dyspozycji Ojca Św. na cele charytatywne. Wszystkim solenizantom, na czele z Piotrem organistą składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą.
    • W sobotę: Święto, Najświętszej Maryi Panny, Tuchowskiej. Tygodniowy Odpust w Tuchowie. Program na afiszu. Skorzystajmy !
    • I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź święta; w środę i w piątek od 17.00, a także pół godziny przed każdą Mszą świętą. Skorzystajmy !
    • W pierwszy piątek miesiąca Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00, wizyta u chorych z posługą sakramentalną.
    • W sobotę o godz. 14.00 ślub: Badura Aleksander, Michalec Paulina.
  3. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza, do naszej parafii, na proboszcza zostaje posłany Ks. mgr Piotr Franczak, wikariusz z Nawojowej, mający 23 lata kapłaństwa. Obejmie on parafie od 13 sierpnia. Otoczmy go naszą modlitwą.

4. Można już zapisywać się na 40 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która w tym roku pójdzie 9 dni od 17 do 25 sierpnia, pod hasłem: "Chrystus, naszą Paschą". Zachęcamy!

5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulic: Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego. O to samo prosimy w tym tygodniu mieszkańcom ulic: Dworcowa, Solskiego, strona zachodnia.

Sięgajmy chętnie po czasopisma religijne, bo jest co w nich poczytać.

INTENCJE MSZALNE: 27.06.2022 - 03.07.2022 R.

1. ++ Władysława, Rozalii, Salomei Górka – 18.00
    1. + Marii Błaszkiewicz, w 12 roczn. śm. – 7.00
  • Środa – Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów:
    1. + Piotra Cetnarowskiego, z ok. imienin, z int. żony z rodziną – 7.00
    2. + Piotra Skocznia, z ok. imienin, z itin. uczestników pogrzebu – 10.00
    3. W int. Ewy i Piotra – 18.00
    1. +Tadeusza Lesia z int. Karoliny Gogola z rodziną – 7.00
    1. + Tadeusza Lesia, z int. Krystyny, szwagierki – 7.00
    2. ++ Eugenii, Józefa Walasek, Władysława /s/ – 18.00
    1. + Haliny Baca, z int. męża i dzieci – 7.00
    2. Intencja ślubna – 14.00
    1. + Kazimierza Pietrzko, w 15 roczn. śm. – 7.00
    2. + Ks. Stanisława Marka, z int. zelatorki Róży Barbary Wąsik – 9.00
    3. W int. Jana I Bogumiły Ważydrąg, z int. dzieci – 11.00
    4. W int. Damiana, z ok. urodzin, z prośbą o wiarę, nadzieje, miłość, i z podz. za chrzest – 18.00
  • PS:
    1. Ks. Konrad poza parafią, będzie odprawiał Msze Święte pogrzebowe za + Adelę Płaneta.

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - K2 Search