Duchowa adopcja dziecka poczętego

Duchowa adopcja to modlitwa w intencji adoptowanego dziecka oraz jego rodziców. Trwa dziewięć miesięcy – mniej więcej tyle, ile ciąża kobiety. Istotą duchowej adopcji jest codzienna modlitwa, trwająca przez dziewięć miesięcy i obejmującą specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców, oraz jedną z tajemnic Różańca, a także dobrowolne podjęte praktyki religijne, takie jak:

  • Komunia Święta,
  • post,
  • aktywne wspieranie dzieł charytatywnych (pomoc samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym, osobom starszym, chorym itd.)

Bardzo cennym zobowiązaniem może być także pozyskiwanie nowych zwolenników Duchowej Adopcji oraz apostolstwo w obronie życia. W naszej parafii od kilku lat w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ok. 20 do 30 osób uroczyście składa śluby adopcyjne. Jest to specjalny obrzęd podczas Mszy świętej. Wypełniają również specjalne deklaracje. Oby takich osób było jak najwięcej

Więcej na ten temat: http://dadp.niepokalanow.pl/


Opracowanie tekstu: ks. proboszcz Kazimierz Grych