Życzenia Wielkanocne

"Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!" (J 14:27)

Rok 2022 Zyczenia Wielkanocne. Obraz: Carl Heinrich Bloch - The Resurrection
Drodzy Parafianie,

Niech Zmartwychwstały Chrystus, dzieląc się owocami Swojej męki i śmierci napełnia Was prawdziwym pokojem i radością serca.
Niech w Swoim niezmierzonym miłosierdziu udziela sił do pokonywania trudności oraz obdarza Was wszelkimi potrzebnymi łaskami.
Niech to wielkanocne spotkanie ze Zmartwychwstałym pozwoli doświadczyć realności, mocy i wielkości Misterium Paschalnego, odnawia nas duchowo oraz umacnia naszą wiarę w Jego żywą obecność pośród nas.
Niech prowadzi do pełnego z Nim zjednoczenia w darze Słowa, Eucharystii i drugiego człowieka.

życzenia Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy

składają
Ksiądz Kazimierz - Proboszcz
oraz Ksiądz Konrad
wraz z członkami grup parafialnych

Podziękowanie za pomoc

Ksiądz Zbigniew, pracujący na Ukrainie, przesyła podziękowanie, którego treść można odczytać tutaj

Zbiórka dla potrzebujących na Ukrainie

Organizowana jest zbiórka dla potrzebujących na Ukrainie. W ostatnim czasie zostały zorganizowane dwa transporty do parafii w Miżyńcu, oraz Domu pomocy w Krysowicach prowadzących przez Siostry Służebniczki Śląskie. Potrzebne są takie artykuły: mąka, cukier, olej, makaron, kasze(gryczana, jęczmienna), groch, kawa, herbata, konserwy (mięso, pasztet, ryby), pasta do zębów, mydło, proszek do prania, baterie, środki opatrunkowe (bandaże, środki do dezynfekcji ran), lekarstwa przeciwbólowe, antybiotyki, poksycylina, amoksycylina, biofazolin, azytromycyna), zapałki, golarki jednorazowe, kremy do golenia, ubrania dla dorosłych i dzieci, pampersy, podpaski, śpiwory, koce, karimaty.

Następny transport trafi do przygranicznego województwa lwowskiego, pełnego uchodźców, którzy wciąż tam przebywają. Do nich jest potrzebna pomoc na terenie wiosek parafii, Krysowice, Miżyniec, Dobromił, oraz Rudki, gdzie został utworzony punkt dystrybucji dla potrzebujących z dekanatów Sambor, Mościska oraz Gródek Jagieloński.

Zbiórka będzie prowadzona w budynku plebani w parafii MB Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie codziennie w godzinach 18.00 – 19.00. Wejście od strony kuchni, kolei.

W sprawie zbiórki proszę się kontaktować z p. Wojciechem Mleczko, który to wszystko koordynuje. Tel: 609600296. Dziękujemy!

Więcej detali tutaj

Paczka dla Ukrainy

PACZKA DLA UKRAINY jest akcją stworzoną w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Więcej detali zawiera ulotka

Koronawirus - Zarządzenia i dekrety Biskupa Tarnowskiego

Informujemy, iż lista dekretów i zarządzeń Biskupa tarnowskiego jest dostępna tutaj

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z odpustu parafialnego

Do galerii dodaliśmy fotografie wykonane z okazji peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Relikwii Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Repliki Krzyża Nowohuckiego

Zobacz zdjęcia tutaj

Do galerii dodaliśmy fotografie wykonane podczas mszy dziękczynnej za dar powołania zakonnego i złożenia wieczystych ślubów zakonnych przez naszą parafiankę, Siostrę Antoniettę.

Zobacz zdjęcia tutaj

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - K2 Search