OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C, 31.07.2022

 1. Modlimy się w miesiącu sierpniu, szczególnie w intencji trzeźwości. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00, pożegnanie Ks. Proboszcza, który od jutra udaje się na zasłużoną emeryturę do Domu Św. Józefa w Tarnowie. Składamy mu wielkie Bóg zapłać, za jego jedenastoletnią posługę w naszej parafii. Niech Bóg w dalszym ciągu obdarza go swoim błogosławieństwem, łaskami, zdrowiem i pozwała w spokoju zażywać odpoczynku. Szczęść Boże! Równocześnie Ks. Proboszcz, dziękuję za wszelką życzliwość, dobro, współpracę, modlitwę jaką od was parafian doświadczał, przez te lata. Ks. Proboszcz zabiera wszystkie intencje pogrzebowe. Będzie je odprawiał sam, a także inni kapłani emeryci z Domu Św. Józefa w Tarnowie, ponieważ tam jest więcej księży, i trudno by je było tutaj odprawić. Jest ich ponad 500. Gdy przyjdzie nowy Ks. Proboszcz czyli od 13 sierpnia, będzie można zmawiać już intencje. Natomiast do 12 sierpnia będzie sam Ks. Konrad, a od 13 już będzie nowy proboszcz Ks. Mgr Piotr Franczak. Ich też polecajmy Bożej opiece.

 2. Oprócz książek Ks. Kazimierz zostawia dla parafii cenny dar, czyli Relikwie Św. Siostry Matki Teresy z Kalkuty, a także Relikwiarz na nie. Po umieszczeniu je w tym Relikwiarzu, można je będzie uroczyście wprowadzić do kościoła, aby tam je czcić, o co zatroszczy się już nowy Proboszcz.
  Także w tym tygodniu przed przyjściem nowego proboszcza, rozpocznie się malowanie jego mieszkania na plebanii, w którym będzie mieszkał. A także trwa remont ławek przy kościele.

 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • W poniedziałek: Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek: Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  • W sobotę: Święto Przemienienia Pańskiego.
  I Czwartek, I piątek miesiąca, I sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i w piątek od 17.00. W I czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych a potem Msza św. o 18.00. Zapraszamy! W piątek po Mszy świętej o godz. 7.00, posługa duszpasterska do chorych.
 4. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzątanie mieszkańcom ulicy: Bagienna cz. I i Cichy Kącik. O to samo prosimy w tym tygodniu mieszkańców ulic: Bagiennej cz. II i Wyspowej.

 5. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Wiele ciekawych artykułów.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 1.08.2022 - 7.08.2022 R.

 • Poniedziałek:
  1. W pewnej intencji – 7.00 – Ks. Kazimierz
  2. + Tadeusza Lesia, z int. Witkowskiej, siostry z rodziną – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Tadeusza Lesia, z int. Witkowskiej, siostry z rodziną – 7.00
 • Środa:
  1. + Bolesława Karpiela, w 33 roczn. śm. – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Tadeusza Lesia, z int. Metaloplastyki Ciernia i pracowników – 18.00
 • Piątek:
  1. + Tadeusza Lesia z int. Metaloplastyki Cierniaka i pracowników - 7.00
  2. + Tadeusza Lesia z int. pracowników Metaloplastyki i pracowników – 18.00
 • Sobota:
  1. + Tadeusza Lesia z int. Cierniaka Metaloplastyki i pracowników – 7.00
 • Niedziela:
  1. W int. Róży Św. Tersy od Dzieciątka Jezus, zelatorki Marii Gawendy – 7.00
  2. W int. Urszuli i Józefa Ciężadło w 45 roczn. ślubu – 9.00
  3. W int. Marcina i Angeliki Ciurej rodziców, i ich dzieci Franciszka I Lilianny – 11.00
  4. + Stanisławy Żurek, z int. chrześnicy Stanisławy Skórnóg z Anną /c/ – 18.00