OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, 05.09.2021

 1. Dzisiaj modlimy się w intencji tragedii w Afganistanie i wspieramy ofiarą do puszek tych, którzy ucierpieli, którym pomaga również Caritas Polska. Za ofiary Bóg zapłać! Dzisiaj też o o godz. 19.30 wystąpi znany baryton Hubert Zapiór, z repertuarem pieśni znanych polskich kompozytorów w naszym kościele parafialnym, wraz z pianistką Dominiką Peszko Organizuje to wszystko Stowarzyszenie Big Active, powstałe na naszym terenie. Zapraszamy! A wczoraj zorganizowało wspaniałe przygotowane biegi na 10 km, 5 km i 1 km, w których brało udział 250 uczestników, ku czci pomordowanych przez Niemców pociągu na naszej stacji w 1939 r. Dziękujemy bieg i za koncert członkom Stowarzyszenia którym przewodzi przewodniczący Osiedla Słotwina Seweryn Kozub, i tym wszystkim, którzy mu pomagali.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • W środę: Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki diecezji, ważne święto Maryjne. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy! Poświęcenie ziarna siewnego. Przynieśmy nie tylko ziarna zbóż, ale również warzyw i owoców.
 3. Spotkania:

  • W poniedziałek: Spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  • W środę na Mszę św. o 18.00, zapraszamy dzieci które mają w przyszłym roku w naszej parafii przystąpić do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Zachęcamy aby dzieci z naszej parafii, choć chodzą do szkół poza parafią jednak przystępowali do I Komunii Świętej w swojej parafii.
  • W piątek po Mszy św. wieczornej, Grupy apostolskiej młodzieży. Zapraszamy młodzież, która już do tej grupy należy, a także nowych, chętnych.
  • W sobotę o 17.00, Msza święta dla Amazonek.
 4. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas O. Marcin Fizia z zakonu OO. Karmelitów i będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych, oraz zapisywał do Szkaplerza.

  W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji parafii i składać ofiary na cele gospodarcze.

 5. Można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na 25 września. Jest jeszcze kilkanaście miejsc. Zachęcamy!

 6. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulic: Bagienna cz. II i Wyspowa. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Głucha, Młyńska i Słotwińska.

 7. Sięgnijmy po prasę katolicką, szczególnie "Gościa Niedzielnego", "Niedzielę". Dzisiaj też można nabyć specjalny numer "Gościa Niedzielnego" poświęcony Ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. 100 str. Cena 10 zł.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 06.09.2021 - 12.09.2021 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Krystyny Cierniak – 18.00
  2. + Filomeny Kusiak, w 3 roczn. śm. z int. syna z rodziną – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Kazimierza Calika – 7.00
  2. + Wojciecha Maślańca, w roczn. śm. z int. żony i dzieci – 7.00
 • Środa - Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny:
  1. + Andrzeja Ciemięgi – 7.00
  2. + Ks. Edwina Rzeszuto, z int. rodziny Jemiołów – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Władysława Koczwary, w roczn. śm. – 7.00
  2. + Krystyny Figiel, z int. syna z rodziną – 7.00
 • Piątek:
  1. W int. Panu Bogu wiadomej – 18.00
  2. ++ Kazimierza Pietrzko, w 14 roczn. śm. i jego rodziców – 18.00
 • Sobota:
  1. + W int. Bernadetty i Stefana, w 35 roczn. ślubu – 7.00
  2. W int. Dagny Kalinowskiej, z int. mamy – 7.00
 • Niedziela:
  1. W int. członkiń Róży, zelatorki Małgorzaty Pajor – 7.00
  2. + Stanisławy Gawlak – 9.00
  3. Dziękcz. – błagalna, z okazji 50 urodzin absolwentów LO w Brzesku, rocznik 1990 – 11.00
  4. + Marka Kukułki w roczn. śm. z int. żony z córkami – 18.00