ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

ROK C, I 30.12.2018

1. Dzisiaj modlimy się w intencji naszych rodzin, a także Synodu diecezjalnego.

2. Również w tym tygodniu przeżywamy:

• Jutro, ostatni dzień roku. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, z adoracją Najświętszego Sakramentu na godz. 16.00.
    • We wtorek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Święto obowiązkowe. Msze święte jak w każdą niedziele. Modlimy się w tym dniu o pokój.
    • W przyszłą niedzielę; Uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto obowiązkowe. Poświęcenia złota, kadzidła, mirry, kredy na każdej Mszy świętej. Modlimy się w intencji misji i składamy ofiary na ten cel. Bóg zapłać!
    • Również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00, a także przed każdą Mszą świętą. Po Mszy Świętej rannej posługa sakramentalna do chorych.
    • W piątek: Bardzo ważne spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej.
    • W sobotę zapraszamy na Mszę św. o 7.00 i Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

3. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu. Ciąg dalszy.

• W środę: Ulice: 1/ Głucha, Mokra, Łączyska – 15.00; 2/ Ul. Piwna – 15.00
    • W czwartek: 1/ Ulice: Parcelowa, Rzemieślnicza – 15.00 2/ Ulice: Spacerowa, Piaskowa, Zagłoby – 15.00
    • W sobotę: 1/ Ul. Stawowa – 9.00 2/ Ulice: Dworcowa, Kołłątaja – 9.00
    Prosimy o pojazdy pod plebanię.

4. Zapraszamy na wielkie wydarzenie kulturalne w naszej parafii, jakim będzie Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes i Kwartetu Smyczkowego Apotheosis, jaki będzie miał miejsce w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 16.30. Jest to światowej sławy chór, który zdobył wiele nagród i nagrał kilkanaście płyt, koncertujący na całym świecie.

Oprócz tego jeszcze za dwa tygodnie 13 stycznia dwa koncerty w naszym kościele: Koncert Laureatów Kolęd i Pastorałek z naszej parafii, a także Koncert Organowy Witolda Zalewskiego, naszego parafianina. O tych wydarzeniach jeszcze dokładniej was poinformujemy.

5. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Kopernika cz. II za ofiarę na sprzątanie i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ulicy Chmielnej.

6. Dziękujemy pięknie również tym wszystkim którzy przyjęli kolędników misyjnych, jak również za złożone ofiary na cele misyjne. A kwota ta to 8320 zł. Więcej niż w ubiegłym roku. Już została przekazana do Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Bóg zapłać!

INTENCJE MSZALNE: 31.12.2018 - 06.01.2019 R.

1. + Heleny Pala, z int. rodziny Koczwarów – 16.00
    2. Dziękczynna w intencji parafian na zakończenie roku – 16.00
  • Wtorek - Świętej Bożej Rodzicielki:

1. W int. czlonkiń Róży zelatorki Marii Górka – 7.00
    2. + Mieczysława Elgeta – 9.00
    3. + Mariana Mrzygłoda, z int. Heleny Wołek i rodziny Wisów – 11.00
    4. W int. parafian – 18.00

1. + Władysława Staniszewskiego, z int. Dubielów – 7.00
    2. + Władysława Staniszewskiego, z int. sąsiadów Urszuli, córki, z ul, Konstytucji, Chmielnej i Piaskowej – 7.00

1. Ks. Edwarda Wala – 7.00
    2. + Marii Jagła, z int. matki chrzestnej Józefy Łazarz – 7.00

1. + Roberta Kołacza, w 4 roczn. śm. z int. Władysława, chrzestnego - 7.00