4 NIEDZIELA ADWENTU

ROK C, I 23.12.2018

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Jutro Wigilia, a więc w naszych domach zasiądziemy w zgodzie do wigilijnego stołu, przełamiemy się opłatkiem. Niech towarzyszy temu czytanie Pisma świętego, modlitwa, zaproszenie samotnych. O godz. 24.00 udajmy się licznie na Pasterkę. Składka z Pasterki zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

2. W Dzień Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 24.00 – Pasterka a następnie porządek niedzielny czyli o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Niezależnie czy przyjdziemy na Pasterkę, przyjdźmy również na Msze świętą także w ciągu dnia świątecznego, bo trudno w tak wielkie święto zostać w domu.

3. W drugi dzień świąt Świętego Szczepana. Składka na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie. Również w naszej parafii kolęda misyjna. Przyjmijmy życzliwie kolędników misyjnych, którymi będą dzieci i młodzież. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

Również w tym tygodniu przeżywamy: W czwartek: Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie i kosztowanie wina. Przynieśmy je do kościoła. W piątek: Świętych Młodzianków Męczenników. W przyszłą Niedzielę – Święto, Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela Synodalna.

4. W przyszły czwartek, rozpocznie się wizyta duszpasterska parafii, zwana kolędą. Jest ona wizytą kapłana w rodzinie. Do jej istoty należy wspólna modlitwa i błogosławieństwo rodzin. Stąd przygotujmy ołtarzyk domowy. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechez. Starajmy się aby w tym czasie w domu byli wszyscy obecni. Będzie można porozmawiać o sprawach rodzinnych, parafialnych, duszpasterskich. W tym roku wizyta będzie prowadzona pod kątem życia religijnego naszych rodzin. W czasie kolędy Msze święte w dzień powszedni będą odprawiane tylko rano. W niedzielę i święta kolędy nie będzie. Program jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Oto program kolędy: W czwartek: Ul. Za Lasem, Jagodowa, Prosta; oraz Ul. Kopernika. W piątek: Ul. Bagienna cz. I, Cichy Kącik; oraz Wyspowa, Bagienna cz. II. W sobotę: Ul. Solskiego; oraz Ul. Kolejowa i Na Górkach. Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.00. Prosimy o pojazdy.

5. Dziękujemy niektórym członkom Rady Duszpasterskiej za zrobienie szopki i wystrój kościoła i tym, którzy im pomagali. Szczególnie dziękujemy Annie Serwin, której pomysł była ta szopka. Dziękujemy także za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulic; Kopernika cz. I i Mokrej W tym tygodniu prosimy także o to mieszkańców ulicy Kopernika cz. II.

6. Sięgnijmy po prasę katolicką, jest wiele do czytania. Szczególnie "Gość Niedzielny", zwiększona objętość 130 str. – cena 8 zł., "Niedziela", też zwiększona objętość 90 str. – cena 10 zł. z płytą z kolędami i Obrzędem Wieczerzy Wigilijnej "Kościół nad Uszwicą", "Miłujcie się" i inne.

INTENCJE MSZALNE: 24.12.2018 - 30.12.2018 R.

1. Czesławy Smaga, w 16 roczn. śm – 7.00
    2. + Józefa Sienkiewicza – 7.00
  • Boże Narodzenie:

1. W pewnej intencji – 24.00
    2. W pewnej intencji – 24.00
    3. ++ W int. Heleny Zieć w 89 roczn. urodzin - 7.00
    4. + Stanisława Dadeja, w 2 roczn. śm – 9.00
    5. W int. Joanny i Piotra Janiszewskich w 3 roczn. ślubu – 11.00
    6. W int. parafian – 18.00
  • Św Szczepana:

1. + Jana Cichońskiego – 7.00
    2. + Stanisława Kusiak, z int. żony i dzieci z rodzinami – 9.00