3 NIEDZIELA ADWENTU

ROK C, I 16.12.2018

1. Dzisiejsza niedziela w Liturgii Kościoła nazywa się "Gaudete", "Radujcie się". Cieszymy się z tego że Pan Jest z nami, że przychodzi aby nas zbawić. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w Roratach, w tym ostatnim tygodniu, dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzisiaj o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca świętego.

Spowiedź adwentowa będzie 19 grudnia we wtorek od godz. 15.00 – 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00. Będzie nam służyło 6 kapłanów. Skorzystajmy!

2. Na święta pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Tych których odwiedzamy na I piątek miesiąca, a także zgłoszonych. Odwiedziny chorych planowane są 20 grudnia, w czwartek po Mszy św. rannej – roratniej.

3. Spotkania w tym tygodniu:
    • W poniedziałek: Zespołu Synodalnego na plebanii a w kościele Aspirantów.
    • W środę na Mszy św. o godz. 18.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Na Mszę św. zapraszamy również dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami na poświęcenie medalików.
    • W piątek o godz. 17.00 – DSM, a o po Mszy św. Kolędników Misyjnych.
    • Kiermasz przedświąteczny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. 20 XII. Szczegóły na plakacie.
  4. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze w ostatnią niedzielę na sumę 4440 zł. Dziękujemy także mieszkańcom ulicy Stawowej za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Kopernika cz. I i Mokra.

5. Z racji spowiedzi św. w innych parafiach w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, wieczór i we wtorek rano, w godzinach przyjęć. Sprawy bardzo pilne po kontakcie z kapłanami.

6. Przypominamy o Parafialnym Konkursie Kolęd, który odbędzie się 12 i 13 stycznia 2019 r. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w tym konkursie. Można prezentować utwory w dwóch różnych kategoriach: wokalnym i instrumentalnym. Atrakcyjne nagrody. Szczegóły na plakacie, lub na stronie internetowej parafii.

7. Do nabycia czasopisma religijne, a także świece "Caritas" na stół wigilijny, a także opłatki. Natomiast Caritas Parafialna informuje, że wydawanie paczek na święta będzie w poniedziałek, 17 grudnia czyli jutro od 13.00 – 15.00, na plebanii. Wejście główne od ulicy Kołłątaja.

INTENCJE MSZALNE: 17.12.2018 - 23.12.2018 R.

1. + Stefanii Nicpoń, w 13 roczn. śm. – 18.00
    2. ++ Klemensa, Kunegundy, Henryka, Andrzeja Pająka, Zofii Ciuła – 18.00

1. Dziękczynna - błagalna, w intencji pewnej osoby – 7.00

1. W int. członkiń Róży zelatorki Barbary Wąsik – 18.00