1 NIEDZIELA ADWENTU

ROK C, I 02.12.2018

1. W Imię Boże, rozpoczynamy okres Adwentu i nowego Roku Liturgicznego, gdzie będzie nam przyświecało hasło: "W mocy Bożego Ducha". Wejdźmy w ten czas z mocnym akcentem, uczestnicząc w Roratach, które będą w dzień powszedni: W poniedziałek, w środę i w piątek – wieczór o 18.00; natomiast we wtorek, czwartek i sobotę rano o 7.00. Rano przed Mszą świętą Roratnią śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich: dorosłych, młodzież a szczególnie dzieci, które niech przynoszą lampiony. Dostawać one będą każdego dnia specjalne obrazki. Niech zgłaszają się do zakrystii po specjalne plansze.

2. W tym tygodniu przeżywamy:
    • We wtorek: Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki górników.
    • W czwartek: Św. Mikołaja Biskupa. Obdarzajmy siebie nie tylko prezentami, ale i sercem.
    • W piątek: Wspomn. Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
    • W sobotę: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ważne święto Maryjne. Msze św. o 7.00, 10.00. Zapraszamy.
    • I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od 17.00. W I czwartek miesiąca zapraszamy na 17.00, na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań a potem na Mszę św. Roratnią która w tym dniu będzie wieczorem a nie rano. W i piątek jeszcze Msza św. rano o 7.00, a potem posługa do chorych.
  3. W dniach 12 i 13 stycznia 2019 r., odbędzie się Parafialny Konkurs Kolęd, Brzesko – Słotwina 2019. Już teraz serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w tym konkursie. Uczestnicy będą mogli zaprezentować swe utwory w dwóch różnych kategoriach: wokalnym i instrumentalnym. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na plakacie, lub stronie internetowej naszej parafii.
  4. Spotkania:
    • W poniedziałek: Służba Liturgiczna Ołtarza, czyli lektorzy, ministranci, aspiranci.
    • W środę na 18.00 zapraszamy młodzież z VIII i III klasy Gimnazjum i ich rodziców.
    • W piątek o 17.00 – DSM, zaś po Mszy świętej Grupy Apostolska Młodzieży.
    • W niedzielę na Mszy św. o 11.00 zapraszamy dzieci na specjalną dla nich Msze świętą a po niej spotkanie ze św. Mikołajem.
  5. Ogłoszenia Caritas: Caritas zachęca wszystkich parafian do nabycia świec i opłatków w niedziele i w dni powszednie po każdej Mszy świętej. Zaczynamy już dziś, 2 grudnia. Ofiara za małe świece i opłatki to 5 zł za sztukę. Duża świeca – 15 zł. Mile widziane większe datki. Do tego jeszcze gratis sianko na stół wigilijny.

6. W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Również w przyszłą niedzielę chcemy pomóc Kościołowi na Wschodzie przez ofiary do puszek.

7. Dziękujemy mieszkańcom ulicy; Głuchej, Młyńskiej i Słotwińskiej za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Jagodowej i Prostej.

8. Warto czytać prasę katolicką. Skorzystajmy!

INTENCJE MSZALNE: 03.12.2018 - 09.12.2018 R.

1. int. Małgorzaty, z int. Władysławy, babci – 18.00
    2. + Józefy, z int. Czesławy z rodziną – 18.00