ROK B, II 25.11.2018

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego. Po każdej Mszy świętej oddamy się Chrystusowi Królowi Wszechświata, odmawiając Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Również Niedziela synodalna.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Roraty w poniedziałek, środę i w piątek o 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00 rano. Rano przed Roratami śpiewamy Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy wszystkich; dorosłych, młodzież, a także dzieci z lampionami. Będziemy na Roratach wpatrywać się w postać Św. Józefa. Niech dzieci zgłaszają się do zakrystii po plansze.

3. W tym tygodniu przeżywamy:
    • W piątek: Św. Andrzeja, Apostoła. Wszystkim solenizantom na czele z ks. Andrzejem i Andrzejem kościelnym, składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą.
    • Zaś w I sobotę zapraszamy na godz. 7.00 na Mszę św. i Nabożeństwo pierwszych pięciu Sobót miesiąca.
    • Nasi Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii będą w dniach 30.11 – 2.12 brać udział w Rekolekcjach zamkniętych w Starym Sączu. Módlmy się w ich intencji.
  4. Spotkania w tym tygodniu
    • W środę – dzieci którzy chcą przystąpić w tym roku do I Komunii Św. w naszej parafii i ich rodziców – 18.00
    • W piątek o 17.00 DSM, a o 18.00 Grupy Apostolskiej młodzieży.
    • Spotkanie ze św. Mikołajem dla LSO, DSM, Grupy Apostolskiej Młodzieży, dzieci i innych odbędzie się 9 grudnia w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Niech rodzice pomogą św. Mikołajowi.
  5. Dziękujemy także mieszkańcom ulic: Bagiennej cz. II i Wyspowej za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Głuchej, Młyńskiej i Słotwińskiej.

6. Warto sięgnąć po prasę katolicką, bo jest co poczytać. W "Gościu Niedzielnym" dodatek – kalendarz 12 stronicowy na 2019 r.

INTENCJE MSZALNE: 26.11.2018 - 02.12.2018 R.

1. W int. Ks. Andrzeja z okazji imienin, z int. członków Odnowy w Duchu Świętym – 18.00
    2. + Andrzeja Ciemięgi, z int. kolegów z pracy – 18.00

1. + Marii Jagła, z int. rodziny Kukułków z ul. Bagiennej – 7.00

1. + Tadeusza Dala, z int. rodziny Kostrzewa z Wojakowej – 18.00