ROK B, II 18.11.2018

1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Ubogich. Dostrzegajmy ich wokół siebie, pomagajmy im i módlmy się w ich intencji. Można zakupić dzisiaj rozprowadzane przez członkinie Caritas tzw: "Chlebki Miłosierdzia", w cenie 5 zł. Ale można złożyć większą ofiarę. Można też pobrać tzw: "Teczki Miłosierdzia" i wypełnić je produktami, które można ofiarować komuś z ubogich.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
    • We wtorek: Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
    • w środę: Ofiarowanie NMP;
    • czwartek: Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego;
    • w sobotę: Św. Andrzeja Dung – Lac, kapłana i towarzyszy, męczenników;
    • W przyszłą niedzielę: Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zakończenie Roku Liturgicznego.
  3. W dalszym ciągu trwa Różaniec wypominkowy za zmarłych. Pół godziny przed Mszą świętą, w dzień powszedni, a w niedzielę o 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zakończymy go w czwartek, kiedy to zmarłych w listopadzie wypomnimy cztery razy. A potem będziemy przygotowywać się do Adwentu.

4. Spotkania w tym tygodniu
    • W poniedziałek: Aspirantów, a także tych, którzy będą chcieli być ministrantami.
    • W środę: Na 17.30 zapraszamy uczniów klasy VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Niech uczniowie przygotują wypominki rodzinne.
    • W piątek o 17.00 – DSM i Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego po Mszy św. wieczornej.
    • W przyszłą niedzielę o 19.00 Chóru Parafialnego z okazji św. Cecylii, /poza parafią/
    • Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje Weekendowe Rekolekcje dla kobiet – "KOBIETA – KRÓLEWSKI PROJEKT", które odbędą się w dniach od 23 do 25 listopada. Zgłoszenia telefoniczne do najbliższej środy. Koszt 75 zł. (w tym catering i materiały biurowe). Szczegóły na plakatach.
    • Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w sobotę 24 listopada o godz. 17.00 w parafii św. Jakuba. Mogą brać w nim udział zarówno pary, jak i pojedyncze osoby.
  5. Dziękujemy mieszkańcom ulic; Bagiennej cz. I i Cichy Kącik na sprzątanie i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic; Wyspowej i Bagienna cz. II.

6. Czytajmy prasę katolicką bo warto! W "Gościu Niedzielnym", specjalny 16 stronicowy Dodatek Historyczny; "Jak rodziła się Polska Niepodległa".

INTENCJE MSZALNE: 19.11.2018 - 25.11.2018 R.

1. W int. Marii i Macieja z okazji imienin – 18.00
    2. + Stanisławy Martyka, z int. Teresy, chrześnicy – 18.00

1. + Filomeny Kusiak z int. pracowników Firmy "Elkon" – 7.00

1. + Tadeusza Dala, z int. rodziny Orleckich z Tęgoborzy – Justa – 18.00