ROK B, II 21.10.2018

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: "Pełni Ducha i posłani". Uświadamia on nam, że każdy jest głosicielem Ewangelii. W tym tygodniu szczególnie będziemy się modlić w tej intencji. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne. O godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Natomiast po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Koncert Patriotyczny, w wykonaniu naszej Dziecięcej Scholii Parafialnej i Scholii z Mielca.
    Dzisiaj też prośmy Ducha Świętego o dobre wybory do służby naszej Ojczyźnie.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

• W pon: Wspomn. Św. Jana Pawła II.
  3. Trwajmy na modlitwie Różańcowej; w dzień powszedni po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 17.30, a w sobotę o 7.00. Niech w tym tygodniu je poprowadzą: W poniedziałek – Lektorzy, we wtorek – Koło Koronkowe dzieci z p. Franciszką, katechetką, w środę – Róża Płachty Agaty; w czwartek – Róża Bernat Zofii; w piątek – Parafialny Zespół Synodalny; w sobotę – Róża Zając Stanisławy.

4. Spotkania w tym tygodniu:

• W poniedziałek – Lektorów
    • W środę – Zapraszamy dzieci które chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii, do czego zachęcamy i ich rodziców.
    • W piątek – DSM o 17.00. Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego po Mszy św. wieczornej.
  5. Już niedługo listopad – miesiąc kiedy szczególnie modlimy się za zmarłych. Można jeszcze pobrać kartki wspominkowe ze stolika, aby je później składać. Można również ofiarować do kościoła, jako dekorację ołtarza, chryzantemy, w doniczkach, jak również i znicze, ale to od przyszłej niedzieli.

6. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, zaprasza na koncert Religijno- Patriotyczny "W Hołdzie Ojcu Św. Janowi Pawłowi II", w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego ze Szczepanowa i Orkiestry Dętej z Okulic, 26 października, w piątek o godz. 18.00 do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

7. Brzeskie Amazonki wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi, które odbędzie się 27 października br. W sobotę w godz. 8.00-13.00. Badanie zostanie przeprowadzone w pracowni USG Szpitala Powiatowego w Brzesku, ul. Kościuszki 68. Barbara Serwin.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Dworcowej i Solskiego, strona zachodnia za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Parcelowej, Rzemieślniczej i Solskiego strona wschodnia.

9. Nie dajmy się prosić, by czytać prasę katolicką. A naprawdę jest co poczytać.

INTENCJE MSZALNE: 22.10.2018 - 28.10.2018 R.

1. ++ z rodziny Palów – 18.00
    2. ++ Danuty, Heleny, Stanisława Halików - 18.00

1. ++ Andrzeja, Czesława, Stefana w roczn. śm. – 18.00

1. + Tadeusza Pawłusiewicza, z int. kuzynek z rodziną – 18.00