ROK B, II 14.10.2018

1. Przeżywamy XVIII dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa". Z racji Dania Papieskiego, po każdej Mszy św. zbiorka do puszek dla biednej młodzieży, chcącej się uczyć w ramach "Dzieła Nowego Tysiąclecia", która Ojcu Świętemu była bardzo bliska.
    Dzisiaj również składka na cele gospodarcze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

• W pon: Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
    • we wtorek: Św. Jadwigi Śląskiej;
    • w środę: Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    • w czwartek: Św. Łukasza Ewangelisty; w sobotę: Św. Jana Kantego, kapłana.

W przyszłą niedzielę obchodzimy jako misyjną. Składka w tym dniu na Misje. Również w przyszłą niedzielę o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca św.

3. Trwajmy na modlitwie Różańcowej; w dzień powszedni po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 17.30. Niech w tym tygodniu je poprowadzą: W poniedziałek – Odnowa w Duchu Św.; we wtorek – Róża Pajor Małgorzaty; w środę – klasa VII w czwartek – Róża Wąsik Barbary; w piątek – Róża Dubiel Andrzeja ; w sobotę – Róża Palej Romana; w niedzielę – chętni z kościoła.

4. Spotkania w tym tygodniu:

• Poniedziałek - Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, a także ministrantów.
    • W środę na Mszę św. i Różaniec zapraszamy uczniów klasy VII wraz z rodzicami.
    • W czwartek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
    • W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież i każdego chętnego, na 17.30 na Różaniec i Mszę św. o 18.00, a potem na Koncert Patriotyczny o 18.30 zespołu "Radość Istnienia" z Mielca i Chórku "Nieidealni", z naszej parafii oraz Tańce Lednickie o 19.00, w ramach Dekanalnego Spotkania Młodych. Koncert pt: "Ku chwale Niepodległej" organizuje "Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej", działające przy naszej parafii. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego, Województwa Małopolskiego.
    • Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na "Brzeski Wieczór Uwielbienia", który odbędzie się w piątek 19 października po Mszy św. o godz. 18.00. Gościnnie wystąpi schola "Chrystus w Solnym Mieście", z Bochni. Więcej informacji na Facebooku i plakatach.
  5. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Kołłątaja cz. I, Gen. Wł. Sikorskiego, Odrodzenia, Oświecenia, za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Dworcowej i Solskiego, strona zachodnia.

6. Czytajmy prasę katolicką, bo naprawdę warto!

INTENCJE MSZALNE: 15.10.2018 - 21.10.2018 R.

1. ++ Ludwiki, Kazimierza Chołota – 18.00
    2. ++ Marii, Zbigniewa Szot - 18.00