OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, II 14.10.2018

 1. Przeżywamy XVIII dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa". Z racji Dania Papieskiego, po każdej Mszy św. zbiorka do puszek dla biednej młodzieży, chcącej się uczyć w ramach "Dzieła Nowego Tysiąclecia", która Ojcu Świętemu była bardzo bliska.
  Dzisiaj również składka na cele gospodarcze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • W pon: Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • we wtorek: Św. Jadwigi Śląskiej;
  • w środę: Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w czwartek: Św. Łukasza Ewangelisty; w sobotę: Św. Jana Kantego, kapłana.

  W przyszłą niedzielę obchodzimy jako misyjną. Składka w tym dniu na Misje. Również w przyszłą niedzielę o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca św.

 3. Trwajmy na modlitwie Różańcowej; w dzień powszedni po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 17.30. Niech w tym tygodniu je poprowadzą: W poniedziałek – Odnowa w Duchu Św.; we wtorek – Róża Pajor Małgorzaty; w środę – klasa VII w czwartek – Róża Wąsik Barbary; w piątek – Róża Dubiel Andrzeja ; w sobotę – Róża Palej Romana; w niedzielę – chętni z kościoła.

 4. Spotkania w tym tygodniu:

  • Poniedziałek - Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, a także ministrantów.
  • W środę na Mszę św. i Różaniec zapraszamy uczniów klasy VII wraz z rodzicami.
  • W czwartek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież i każdego chętnego, na 17.30 na Różaniec i Mszę św. o 18.00, a potem na Koncert Patriotyczny o 18.30 zespołu "Radość Istnienia" z Mielca i Chórku "Nieidealni", z naszej parafii oraz Tańce Lednickie o 19.00, w ramach Dekanalnego Spotkania Młodych. Koncert pt: "Ku chwale Niepodległej" organizuje "Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej", działające przy naszej parafii. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego, Województwa Małopolskiego.
  • Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na "Brzeski Wieczór Uwielbienia", który odbędzie się w piątek 19 października po Mszy św. o godz. 18.00. Gościnnie wystąpi schola "Chrystus w Solnym Mieście", z Bochni. Więcej informacji na Facebooku i plakatach.
 5. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Kołłątaja cz. I, Gen. Wł. Sikorskiego, Odrodzenia, Oświecenia, za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Dworcowej i Solskiego, strona zachodnia.

 6. Czytajmy prasę katolicką, bo naprawdę warto!

 

 

INTENCJE MSZALNE: 15.10.2018 - 21.10.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. ++ Ludwiki, Kazimierza Chołota – 18.00
  2. ++ Marii, Zbigniewa Szot - 18.00
 • Wtorek:

  1. ++ z rodziny Białoni – 18.00
 • Środa:

  1. + Mieczysława Pacury w 26 roczn. śm. – 18.00
  2. W int. pewnej rodziny o zdrowie, błog. Boże i opiekę – 18.00
 • Czwartek:

  1. + Józefa Meusa – 18.00
  2. + Ks. Stanisława Pilcha – 18.00
 • Piątek:

  1. + Marii Jagła, z int. Agnieszki siostrzenicy z mężem i córką - 18.00
 • Sobota:

  1. + Teodora Grzesika w 41 roczn. śm. z int. wnuków – 7.00
 • Niedziela:

  1. W int. Róży zelatora Romana Paleja – 7.00
  2. + Aleksandra Nawalca, w 10 roczn. śm., z int. żony z rodziną – 9.00
  3. ++ Kamili, Franciszka Pytka – 11.00
  4. W int. parafian – 18.00