ROK B, II 30.09.2018

1. Przeżywamy dzisiaj 26 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to Niedziela Synodalna. Modlimy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Na Mszy św. o 18.00 nasza parafialna Caritas obchodzi piętnastoletnie swojego istnienia. Gratulujemy tego jubileuszu, a wszystkim członkom, darczyńcom i sympatykom na przestrzeni tych 15-stu lat działalności wyrażamy szczere Bóg zapłać. Polecamy ich waszej gorącej modlitwie

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• W poniedziałek: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - dziewicy i Doktora Kościoła
    • We wtorek: Św. Aniołów Stróżów
    • W czwartek: Św. Franciszka z Asyżu
    • W piątek: Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i zakonnicy
    • W niedzielę: NMP Różańcowej
  3. Spotkania w tym tygodniu:

• W poniedziałek – Modlitewne Odnowy w Duchu Św.
    • W czwartek o 17.00 - LSO
    • W piątek o 17.00 – DSM
    • W sobotę 0 7.00 – Grupy apostolskiej młodzieży
  4. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik. Miesiąc modlitwy różańcowej. Jak ważna, piękna i potrzebna jest ta modlitwa, sami dobrze wiemy. Dlatego będziemy się gromadzić o godz. 18.00 na Mszę świętą, a po niej Nabożeństwo Różańcowe. W niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy na nie każdego, dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy również do prowadzenia Różańca świętego, dzieci, młodzież, dorosłych, Róże Różańcowe, a także różne grupy parafialne. W tym tygodniu Różaniec poprowadzą: W pon: Odnowa w Duchu Św., we wtorek Róża Marii Górka, w środę Caritas, w czwartek, LSO, w piątek DSM, w sobotę Grupa apostolska młodzieży. W październiku Msze św. będą tylko rano, oczywiście oprócz I piątku i niedziel, kiedy to również rano.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i w piątek od 17.00 i pół godziny przed każdą Mszą świętą.
    W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o 17.00, a na zakończenie Różaniec Św. Zapraszamy na tę modlitwę każdego.
    W I piątek miesiąca Msza święta także rano o 7.00 a po niej wyjazd do chorych z posługą sakramentalną. Wpieramy duchowo i materialnie misje święte.
    W pierwszą sobotę o 7.00 Msza św. i Nabożeństwo w ramach pięciu sobót miesiąca.

6. W przyszła sobotę o godz. 11.00, Msza święta w kościele Św. Jakuba w związku z podniesieniem tego kościoła do rangi Sanktuarium Św. Jakuba

7. W ubiegłą sobotę, po rocznym kursie, specjalnym obrzędem i uroczystym błogosławieństwem ks. bp Leszek Leszkiewicz wprowadził w posługę ceremoniarza dwóch lektorów naszej parafii: Benedykta Dubiela i Piotra Cabałę. Ceremoniarzom gratulujemy tej zaszczytnej posługi i polecamy ich waszej modlitwie.

8. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty mieszkańcom ulic: Konstytucji 3 maja, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby i Czarnowiejskiej. Piwnej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Kołłątaja cz. I.

9. Zachęcamy serdecznie do czytania prasy katolickiej zwłaszcza "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli" i "Małego Gościa Niedzielnego" dla dzieci szkolnych - jest nowy numer z ciekawym przedmiotem religijnym.

INTENCJE MSZALNE: 01.10.2018 - 07.10.2018 R.

1. ++ Stanisława, Eugenii, Tadeusza, Krystyny Szydłowskich z int. córki z rodziną – 18.00
    2. + Zofii Grzesik w 16 r. śm. z int córki Marii z wnukam - 18.00

1. ++ Józefy, Jacka – 18.00