ROK B, II 23.09.2018

1. Przeżywamy dzisiaj 25 niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Gnojniku o godz. 16.00 spotkanie popielgrzymkowe Grupy nr. 8 - św. Stanisława.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• W czwartek: Św. Wincentego a Paulo, kapłana
    • W piątek: Św. Wacława, męczennika
    • W sobotę: Święto Świętych Archaniołów, Michała, Gabriela, Rafała
  3. Spotkania w tym tygodniu:

• W poniedziałek – Aspirantów czyli kandydatów na ministrantów - zachęcamy także nowych chłopców.
    • W środę na Mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców i dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii, mimo ze chodzą do szkół poza parafią.
    • W piątek o 17.00 – DSM a po Mszy św. Grupy Młodzieżowej.
  4. W niedzielę na Mszy św. o 18.00 nasza parafialna Caritas obchodzi piętnastoletnie swojego istnienia. Juz teraz serdecznie gratulujemy im tego jubileuszu, a wszystkim członkom, darczyńcom i sympatykom na przestrzeni tych 15-stu lat działalności wyrażamy szczere Bóg zapłać. Polecamy ich waszej gorącej modlitwie.

5. Trwa pielgrzymka po Sanktuariach Włoch i Medzjugorje z Ks. Kazimierzem naszym proboszczem na czele. Pielgrzymi czują się dobrze i zapewniają o swojej modlitwie.

6. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty mieszkańcom ulicy Piwnej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby i Czarnowiejskiej

7. Zachęcamy serdecznie do czytania prasy katolickiej zwłaszcza "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli" i "Małego Gościa Niedzielnego" dla dzieci szkolnych - jest nowy numer z ciekawym przedmiotem religijnym.

INTENCJE MSZALNE: 24.09.2018 - 30.09.2018 R.

1. W int. Jakuba z podzięk. za ocalenie z wypadku oraz z prośbą o Opatrzność Bożą nad nim i opiekę MB Słotwińskiej – 18.00

1. + Eugeniusz Leksa oraz ++ zmarli z rodziny Leksów i Szewczyków – 7.00

1. + Krystyny i + Władysława Bibro oraz syna + Jerzego – 18.00

1. + Filomeny Kusiak z int. rodziny Palejów – 7.000