ROK B, II 09.09.2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Dzisiaj też modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Bóg zapłać za nie.

W przyszłą niedzielę o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

2. W tym tygodniu wspominamy:

• W środę: Najświętszego Imienia Maryi.
    • W czwartek: Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
    • W piątek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    • W sobotę: Najświętszej Marii Bolesnej. Odpust w Limanowej./li>
  3. Podajemy wam radosną wiadomość. Idąc za głosem powołania nasz parafianin, aktywny lektor Michał Wąsik wstąpił do Zgromadzenia OO. Karmelitów Bosych do Krakowa, gdzie przez 7 lat będzie przygotowywał się do kapłaństwa. Jest to pierwsze powołania męskie od 27 lat w naszej parafii. Otoczmy go wszyscy gorącą modlitwą, aby wytrwał w swojej decyzji i został kapłanem Chrystusowym.

4. Spotkania w tym tygodniu:

• Od niedzieli do środy, Ks. Andrzej będzie uczestniczył w Rekolekcjach kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, które będzie głosił Kard. Taglia z Filipin. Ks. Andrzej poleca się waszej życzliwej modlitwie.
    • W środę o 18.00 kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, z klas: VII Szkoły Podstawowej mieszkających na terenie naszej parafii, w ramach comiesięcznego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania Zapraszamy tych, którzy są z naszej parafii, mimo że chodzą do szkół poza parafią. Mają oni bowiem obowiązek przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania we własnej parafii.
    • W piątek o 17.00 – DSM
    • W przyszłą sobotę wyjazd młodzieży do Dębicy na kolejny 12 już Synaj pod hasłem: "Mapa serca. Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania". Wyjazd w sobotę o 12.00 – zapisy do jutra u Ks. Andrzeja tzw. Synaj. Program bardzo bogaty. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na to spotkanie.
  5. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Kopernika cz. II, za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Chmielnej.

6. Czytajmy prasę katolicką bo warto.

INTENCJE MSZALNE: 10.09.2018 - 16.09.2018 R.

1. ++ Stanisławy, Stanisława Kural – 18.00
    2. ++ zmarłych z rodziny Kuropatwińskich – 18.00

1. + Mieczysława Gurgula – 7.00
    2. W pewnej intencji – 7.00