OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, II 09.09.2018

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Dzisiaj też modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Bóg zapłać za nie.

  W przyszłą niedzielę o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

  • W środę: Najświętszego Imienia Maryi.
  • W czwartek: Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • W piątek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • W sobotę: Najświętszej Marii Bolesnej. Odpust w Limanowej./li>
 3. Podajemy wam radosną wiadomość. Idąc za głosem powołania nasz parafianin, aktywny lektor Michał Wąsik wstąpił do Zgromadzenia OO. Karmelitów Bosych do Krakowa, gdzie przez 7 lat będzie przygotowywał się do kapłaństwa. Jest to pierwsze powołania męskie od 27 lat w naszej parafii. Otoczmy go wszyscy gorącą modlitwą, aby wytrwał w swojej decyzji i został kapłanem Chrystusowym.

 4. Spotkania w tym tygodniu:

  • Od niedzieli do środy, Ks. Andrzej będzie uczestniczył w Rekolekcjach kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, które będzie głosił Kard. Taglia z Filipin. Ks. Andrzej poleca się waszej życzliwej modlitwie.
  • W środę o 18.00 kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, z klas: VII Szkoły Podstawowej mieszkających na terenie naszej parafii, w ramach comiesięcznego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania Zapraszamy tych, którzy są z naszej parafii, mimo że chodzą do szkół poza parafią. Mają oni bowiem obowiązek przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania we własnej parafii.
  • W piątek o 17.00 – DSM
  • W przyszłą sobotę wyjazd młodzieży do Dębicy na kolejny 12 już Synaj pod hasłem: "Mapa serca. Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania". Wyjazd w sobotę o 12.00 – zapisy do jutra u Ks. Andrzeja tzw. Synaj. Program bardzo bogaty. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na to spotkanie.
 5. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Kopernika cz. II, za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Chmielnej.

 6. Czytajmy prasę katolicką bo warto.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 10.09.2018 - 16.09.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. ++ Stanisławy, Stanisława Kural – 18.00
  2. ++ zmarłych z rodziny Kuropatwińskich – 18.00
 • Wtorek:

  1. + Mieczysława Gurgula – 7.00
  2. W pewnej intencji – 7.00
 • Środa:

  1. ++ Marii, Krystyny, Czesława – 18.00
  2. W int. Filipa, z okazji przyjęcia chrzu św., siostry Marii, rodziców i chrzestnych – 18.00
 • Czwartek:

  1. ++ zmarłych z rodziny Szewczyków i Leksów – 7.000
  2. + Marii Jagła, z int. siostry Stefanii Kamińskiej z rodziną – 7.00
 • Piątek:

  1. O Boże błog. dla Bryana, w 23 roczn. urodzin, i Wspólnotę Seminaryjną Diecezji Adria – Rovigo z Włoch, z których 7 było na Światowym Dniu Młodzieży w naszej parafii – 18.00
  2. + Stefanii Goj w 30 dzień po śmierci – 18.00
 • Sobota:

  1. + Stanisławy Niedojadło, z int. Lidii, córki – 7.00
  2. + Bronisława Sławińskiego, z int. Danuty córki z dziećmi – 7.00
 • Niedziela:

  1. ++ Rozalii, Józefa Dubielów w roczn. śm. – 7.00
  2. + Stanisławy Gawlak w 17 roczn. śm. – 9.00
  3. + Stanisława Pytki – 11.00
  4. W int. rodziny Anety i Pawła i ich dzieci z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę Matki Bożej – 18.00