ROK B, II 26.08.2018

1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa piękną uroczystość ODPUSTU PARAFIALNEGO. Bóg zapłać Ks. dr. Janowi Lorkowi za przewodniczenie Eucharystii, za Słowo Boże które do nas przez cały dzień głosi. Dziękujemy pozostałym kapłanom za udział. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, chórowi parafialnemu, organiście, kościelnemu, i tym którzy mu pomagali, w kościele i w sprzątaniu placu, asyście liturgicznej, i innym. Dziękujemy p. plastyczce za dekoracje kościoła, jak Teresie gospodyni i pomocy w kuchni i innym chętnym osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania Odpustu. Bóg zapłać!

Z racji Odpustu zakupiono nowe dywany i chodniki do prezbiterium kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• W poniedziałek: Św. Moniki, we wtorek: Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w środę: Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
    • Również I sobota miesiąca W I sobotę zapraszamy na godz. 7.00, na Mszę św. i Nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca. Modlimy się także w tym dniu o pokój na świecie, wspominając 79 – rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.
    • W sobotę o godz. 15.00 ślub Pasierb Jarosław, Kopytko Monika.
    • W przyszłą Niedzielą w Brzesku o godz. 15.00 Święto Chleba.
  3. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulicy Stawowej. W tym tygodniu proszeni są o to mieszkańcy ulic Kopernika cz. I i Mokrej.

4. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Jest wiele ciekawych artykułów, które nas mogą ubogacić, i poszerzyć nasze wiadomości religijne.

INTENCJE MSZALNE: 27.08.2018 - 02.09.2018 R.

1. + Wandy Jankowski z domu Żurek – 18.00
    2. ++ Marii, Franciszka, w roczn. śm. z int. dzieci – 18.00

1. + Marianny Durkiewicz, z int. Tomasza, wnuka – 7.00
    2. + Jana Sachy, z int. Mirosława kuzyna, z rodziną – 7.00