ROK B, II 19.08.2018

1. Dzisiaj o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca świętego.

2. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, którą celebrować będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Dr. Jan Lorek, prof. Seminarium Duchownego w Tarnowie, pracujący w Szczepanowie.

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć wydany album o naszej parafii, kto jeszcze tego nie uczynił.

Na uroczystość odpustową zapraszamy parafian, jak i również i gości. Jako duchowe przygotowanie, będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej, w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Oprócz tego, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty, pół godziny przed każdą Mszą święta. Trwa Nowenna do MB Częstochowskiej.

Niech nie braknie dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, chętnych do niesienia feretronów, sztandarów. Baldachim niech niosą ci co zawsze. Udekorujmy również swoje domy flagami maryjnymi.

3. W tym tygodniu przeżywamy:

• W pon: Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    • We wtorek: Św. Piusa X, Papieża; w środę: Najświętszej Marii Panny, Królowej
    • W środę: Najświętszej Marii Panny, Królowej
    • W piątek: Św. Bartłomieja, Apostoła.
  4. Trwa XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Dzisiaj jej trzeci dzień a w sobotę, pielgrzymi dotrą do Częstochowy. Módlmy się w ich intencji.

5. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze w ubiegłą niedzielę na sumę 4720 zł. Dziękujemy też za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulic: Jagodowej i Prostej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Stawowej.

6. Nabywajmy czasopisma religijne i czytajmy, bo naprawdę jest w nich wiele ciekawych artykułów.

INTENCJE MSZALNE: 20.08.2018 - 26.08.2018 R.

1. + Juliana Zająca, z int. dzieci i rodziców Klasy IIA, z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brzesku – 18.00

1. ++ zmarłych z rodziny Szewczyków – 7.00

1. + Marianny Durkiewicz, z int. Haliny, córki z rodziną - 18.00

1. + Marianny Durkiewicz, z int. Grażyny, córki z rodziną – 7.00