OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, II 12.08.2018

 1. Modlimy się dzisiaj w intencji naszej parafii, i składamy ofiary materialne na cele gospodarcze. Za wszelkie ofiary z serca przekazane bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • We wtorek: Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • W środę: Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Święto obowiązkowe. Msze święte jak w niedzielę. Poświęcenie ziół, kwiatów, wieńców, po każdej Mszy świętej. Odpust w Jasieniu
  • W piątek: Św. Jacka, kapłana.
  • W sobotę o 16.00 ślub: Pacura Paulina, Dudek Wojciech.
 3. W piątek, 17 sierpnia wyrusza XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pielgrzymi przez 9 dni drogi, modlitwy, śpiewu, rozważać będą hasło: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Wśród nich również niewielka grupka z naszej parafii. Módlmy się w ich intencji.

 4. Za dwa tygodnie czyli 26 sierpnia, nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystą sumę o godz. 11.00 i Słowo Boże wygłosi Ks. dr. Jan Lorek, prof. Seminarium Duchownego w Tarnowie, pracujący w Szczepanowie. Starajmy się do tej Uroczystości duchowo przygotować, a także naszą świątynie i otoczenie. Od piątku rozpoczniemy Nowennę do MB Częstochowskiej.

 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch; m.in. Padwa, Loretto, Casia, św. Rita, Asyż, SG. Rotondo O.Pio, i Medziugorie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 17-27 września. Program i zgłoszenia u Ks. Kazimierza – proboszcza. Można to czynić do końca tygodnia.

 6. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie i kwiaty, mieszkańcom ulic; Głuchej, Młyńskiej i Słotwińskiej. O to samo prosimy w tym tygodniu mieszkańców ulic Jagodowej i Prostej.

 7. Czytajmy prasę katolicką bo warto.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 13.08.2018 - 19.08.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Juliana Zająca, z int. Marii, córki z rodziną – 18.00
 • Wtorek:

  1. W int. wnuków, z okazji rozpoczęcia edukacji szkolnej i przedszkolnej, o błog. Boże i potrzebne łaski, z int. dziadków – 7.00
 • Środa: Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

  1. + Jana Stachury - 7.00
  2. + Marii Biernat, z okazji imienin - 9.00
  3. W int. Katarzyny w 30 roczn. urodzin - 11.00
  4. W int. Dagmary Kalinowskiej, z okazji urodzin i imienin, z int. mamy - 18.00
 • Czwartek:

  1. ++ Antoniny. Leona Bukowiec w 25 roczn. śm. z int. córki – 7.00
 • Piątek:

  1. + Jana Naumczyka, w 21 roczn. śm., Jana /s/ w 8 roczn. śm. z int. rodziny – 18.00
 • Sobota:

  1. + Barbary Kubala z int. sąsiadów – 7.00
  2. Int. ślubna; Pacura Paulina, Dudek Wojciech – 16.00
 • Niedziela:

  1. W int. członków Róży zelatora Dubiela Andrzeja – 7.00
  2. ++ Barbary, Stanisława Chudyby, w roczn. śm. – 9.00
  3. W int. Ilony i Damiana Bernat, w 5 roczn. ślubu, z int. rodziców – 11.00
  4. + Krzysztofy, z okazji imienin – 18.00