ROK B, II 12.08.2018

1. Modlimy się dzisiaj w intencji naszej parafii, i składamy ofiary materialne na cele gospodarcze. Za wszelkie ofiary z serca przekazane bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• We wtorek: Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
    • W środę: Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Święto obowiązkowe. Msze święte jak w niedzielę. Poświęcenie ziół, kwiatów, wieńców, po każdej Mszy świętej. Odpust w Jasieniu
    • W piątek: Św. Jacka, kapłana.
    • W sobotę o 16.00 ślub: Pacura Paulina, Dudek Wojciech.
  3. W piątek, 17 sierpnia wyrusza XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pielgrzymi przez 9 dni drogi, modlitwy, śpiewu, rozważać będą hasło: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Wśród nich również niewielka grupka z naszej parafii. Módlmy się w ich intencji.

4. Za dwa tygodnie czyli 26 sierpnia, nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystą sumę o godz. 11.00 i Słowo Boże wygłosi Ks. dr. Jan Lorek, prof. Seminarium Duchownego w Tarnowie, pracujący w Szczepanowie. Starajmy się do tej Uroczystości duchowo przygotować, a także naszą świątynie i otoczenie. Od piątku rozpoczniemy Nowennę do MB Częstochowskiej.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch; m.in. Padwa, Loretto, Casia, św. Rita, Asyż, SG. Rotondo O.Pio, i Medziugorie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 17-27 września. Program i zgłoszenia u Ks. Kazimierza – proboszcza. Można to czynić do końca tygodnia.

6. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie i kwiaty, mieszkańcom ulic; Głuchej, Młyńskiej i Słotwińskiej. O to samo prosimy w tym tygodniu mieszkańców ulic Jagodowej i Prostej.

7. Czytajmy prasę katolicką bo warto.

INTENCJE MSZALNE: 13.08.2018 - 19.08.2018 R.

1. + Juliana Zająca, z int. Marii, córki z rodziną – 18.00

1. W int. wnuków, z okazji rozpoczęcia edukacji szkolnej i przedszkolnej, o błog. Boże i potrzebne łaski, z int. dziadków – 7.00
  • Środa: Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

1. + Jana Stachury - 7.00
    2. + Marii Biernat, z okazji imienin - 9.00
    3. W int. Katarzyny w 30 roczn. urodzin - 11.00
    4. W int. Dagmary Kalinowskiej, z okazji urodzin i imienin, z int. mamy - 18.00