ROK B, II 29.07.2018

1. Przeżywamy dzisiaj 17 Niedzielę Zwykłą. Modlimy się w intencji Synodu Diecezjalnego. Z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, zarówno samochodów, jak i jednośladów. Podczas poświęcenia będą zbierane ofiary na pojazdy dla misjonarzy, które im służą do pracy misyjnej, kiedy to muszą przemieszczać się wiele kilometrów. W podziękowaniu za opiekę Bożą nad nami na naszych drogach proponuje się ofiarę, 1 grosz za 1 kilometr.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• W pon: Św. Ignacego Loyoli, kapłana.
    • W środę: Św. Alfonsa, Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
    • W sobotę: Św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
    • I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od 17.00 i w piątek od 17.00. W piątek po Mszy św. rannej z posługa duszpasterska do chorych. W I czwartek, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu 0 17.00, w intencji powołań kapłańskich, a potem na Mszę św. Natomiast w I sobotę miesiąca zapraszamy na 7.00 na Mszę św. i Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.
    • W sobotę o 15.00 ślub; Maciejowska Alicja, Nowacki Rafał.
  3. Zachęcamy do zapisów na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Naprawdę warto!

4. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty mieszkańcom ulic: Bagiennej cz. I. i Cichy Kącik. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Bagiennej cz. II i Wyspowej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, bo jest wiele ciekawych artykułów.

INTENCJE MSZALNE: 30.07.2018 - 05.08.2018 R.

1. + Jerzego w 49 roczn. śm., Juliana Serwin w 32 roczn. śm. – 18.00

1. + Henryka Olszowy – 7.00