ROK B, II 03.06.2018

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o 11.00. A w Oktawie po Mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek o 18.00. Błogosławieństwo dzieci, oraz wianków. Zapraszamy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Uroczystości Bożego Ciała, czy to przy robieniu ołtarzy, czy pod względem liturgicznym, a także udziału.

W miesiącu czerwcu Nabożeństwa również Nabożeństwa czerwcowe po Mszach świętych.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• We wtorek: Św. Bonifacego, Biskupa i męczennika.
    • W czwartek: Świętych Męczenników; O. Zbigniewa Strzałkowskiego i O. Michała Tomaszka, pochodzących z naszej diecezji. Również I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
    • W piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
    • W sobotę: Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
    • W sobotę o godz. 17.00 Msza święta dla Amazonek, na którą zapraszamy też innych.
    • W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji parafii, i składamy ofiary materialne na cele gospodarcze.
  3. Spotkania:

• W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej.
    • W sobotę na Mszę św. o 17.00 zapraszamy Amazonki, i wszystkich chętnych.
    • W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 11.00.
  4. Uprzejmie informujemy, że 16 czerwca w sobotę organizujemy Piknik Parafialny. Wiele atrakcji, m.in: zabawy dla dzieci i młodzieży, występy aż 4 zespołów, loterie, konkursy, turniej piłkarski. Szczegóły na plakatach. Wielką atrakcją i zainteresowaniem Słotwińskiego Pikniku są placki upieczone przez panie – parafianki. Aby ich w tym roku nie zabrakło i każdy mógł poczuć smak wspaniałych wypieków, proponujemy – aby jeden placek do upieczenia przypadł na 5 rodzin. Placki można dostarczać już w piątek, 15 czerwca od godz. 16.00 do 20.00, lub w sobotę rano od 9.00. Mamy nadzieję, że tak jak zawsze się nie zawiedziemy. Z góry serdecznie wszystkim parafianom dziękujemy i zapraszamy na spotkanie na Pikniku. Organizatorzy pikniku.

5. Można zamawiać Msze święte na czerwiec i lipiec. Jest jeszcze 30 wolnych terminów.

6. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła, i na kwiaty, mieszkańcom ulicy Piwnej. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic; Konstytucji 3 maja, Czarnowiejskiej, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby.

7. Zainteresujmy się prasą katolicką, bo naprawdę warto. Szczególnie "Gość Niedzielny" i "Niedziela", a także inne czasopisma.

INTENCJE MSZALNE: 04.06.2018 - 10.06.2018 R.

1. ++ Andrzeja, Jana, Janiny Kornaś – 18.00
    2. + Filomeny Kusiak, z int. Wioletty Panek – 18.00

1. W int. Panu Bogu wiadomej – 18.00
    2. W intencji mieszkańców z ul. Piwnej, robiących I ołtarz na Boże Ciało – 18.00