UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

ROK B, II 27.05.2018

1. Dzisiaj modlimy się w intencji Synodu Diecezji Tarnowskiej. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież.

2. W czwartek: UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, BOŻE CIAŁO. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy, i 18.00. Zgromadźmy się licznie na mszy św. głównej i weźmy udział w procesji, by oddać cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Ołtarze, tak jak było zapowiadane. Dzieci z klasy II, III, IV niech przyjdą w strojach od I Komunii św. Udekorujmy domy symbolami eucharystycznymi i obrazami.

Składka w tym dniu na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

Będziemy w dniu Oktawy Bożego Ciała gromadzić się na Mszy świętej o godz. 18.00 i procesji wokół kościoła. W sobotę zaś o 7.00.

3. Oprócz tego W tym tygodniu przeżywamy:

• We wtorek: Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
    • W piątek: Św. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka. Módlmy się za nie.
    • Pierwszy Piątek, Sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od. 17.00 i przed każdą Mszą św. ale nie w ostatniej chwili. W pierwszy piątek Msza św. również o 7.00 i po niej posługa sakramentalna do chorych. Od piątku Nabożeństwa czerwcowe. Natomiast w I sobotę miesiąca zapraszamy na 7.00 na Mszę św. i Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
  4. Spotkania:

• W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy każdego. A także spotkanie aspirantów.
    • W środę o 17. – DSM, a po Mszy św. LSO
    • W sobotę o 9.00 – wyjazd dzieci i młodzieży na wycieczkę rowerową po Puszczy Niepołomickiej.
  5. Można zamawiać Msze św. na czerwiec i lipiec. Jest ponad 30 wolnych terminów. Gdy będą wolne terminy, te miejsca zajmą Msze św. pogrzebowe, których jest jeszcze pewne ilość do odprawienia, choć część z nich została przekazana innym kapłanom. Prosimy o cierpliwość czekania aby je odprawić.

6. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulicy Chmielnej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Piwnej.

7. Korzystajmy z czasopism religijnych. Szczególnie z "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli", która od dzisiaj będzie rozprowadzana.

INTENCJE MSZALNE: 28.05.2018 - 06.06.2018 R.

1. + Filomeny Kusiak, z int. sąsiadów z ul. Na Górkach – 18.00
    2. W int. Elżbiety, z int. dzieci – 18.00

1. W int. Teresy Rudnik, w 63 roczn. urodzin, z int. Magdy, córki z rodziną – 18.00

1. + Władysława Pacury, w 52 roczn. śm. z int. syna – 18.00