7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

ROK B, II 13.05.2018

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci.

Zapraszamy jeszcze liczniej na Mszę świętą na godz. 18.00 i Nabożeństwa majowe po nich. Dzisiaj zaś Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. a w soboty o godz. 7.00

2. W tym tygodniu wspominamy:

• W Pon: Świętego Macieja, Apostoła.
    • We wtorek: Św. Zofii.
    • W Środę: Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski
    • W piątek: Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
    • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas Komunii świętej, wielkanocnej. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z III klasy przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Módlmy się w ich intencji.
    • W przyszłą niedziele na Mszy św. o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.
  3. W sobotę wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Zbiórka o 4.50, wyjazd o 4.55. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

4. Spotkania:

• W poniedziałek: Dzieci z klasy III wraz z rodzicami i Aspirantów.
    • We wtorek – Akcji Katolickiej.
    • W środę na 18.00 zapraszamy uczniów klasy VII i II Gimnazjum wraz z rodzicami.
    • W piątek o 17.00 – DSM a o 18.00 Grupy apostolskiej młodzieży.
    • Dzieci z grup parafialnych a zwłaszcza kolędników misyjnych zachęcamy na wyjazd do Tarnowa 20 maja w niedzielę o 14.00 na Misyjne Święto dzieci. Przygotowano wiele atrakcji. Szczegóły na plakatach. Zapisy u Ks. Andrzeja w zakrystii.
    • Zapraszamy młodzież na Dekanalny wyjazd młodzieży na Lednicę 2 czerwca. Zapisy do wtorku w zakrystii, lub u ks. Andrzeja.
  5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulic: Kopernika cz. I i Mokrej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Kopernika cz. II.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, bo jest wiele wartościowych rzeczy.

INTENCJE MSZALNE: 14.05.2018 - 20.05.2018 R.

1. + Stanisława Banta w 5 roczn. śm. - 18.00

1. + Stanisława Pudło, z int. Konstantego, Rity i Kajetana z rodzicami - 18.00

1. + Andrzeja Komorowskiego - 18.00
    2. W int. członkiń Róży zelatorki Marii Gawenda - 18.00