OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

ROK B, II 08.04.2018

 1. Obchodzimy dzisiaj NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpoczyna 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem "Mocni w Duchu Świętym". Czcijmy Miłosierdzie Boże. Odmawiajmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, szczególnie o godz. 15.00. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 do kościoła na Godzinę Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas. Członkiniom z Caritasu parafialnego dziękujemy za pracę, jak również do pomocy zapraszamy chętnych wolontariuszy, szczególnie wśród młodzieży.

  Równocześnie gratulujemy tym, którzy wczoraj z kościele Miłosierdzia Bożego z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza otrzymali wyróżnienia w postaci Listu Gratulacyjnego i Statuetki "Misericors" za działalność charytatywną, z naszej parafii; czyli P. Grzegorzowi Markowi, właścicielowi Firmy P.H.P.U "IMEX" i p. Józefie Kobyłeckiej, i p. Bogusławie Łach.

  Dzisiaj modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Również składka na Caritas do puszek po Mszy św. Za wszelkie ofiary; Bóg zapłać!

  Dzisiaj Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego Uroczysta suma o godz. 11.30.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • W poniedziałek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. Jest to dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, na której dokonamy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do niej. Dla chętnych, którzy będą się chcieli w nią włączyć, mogą pobrać deklaracje ze stolika przy gazetach. Te osoby niech przyjdą ze świecami i deklaracjami do kościoła.
  • W przyszłą niedzielę, jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. O godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana tajemnic Różańca Św.
 3. Spotkaniaw tym tygodniu:

  • W poniedziałek; Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  • W piątek o 17.00 spotkanie DSM, a o 18.00 Grupy Apostolskiej młodzieży.
  • W sobotę w parafii Św. Jakuba spotkanie Zespołów Synodalnych z Dekanatu, z delegatem Kurii w Tarnowie. Członkowie naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego proszeni są o udanie się na to spotkanie na godz. 10.00. /A oto skład Zespołu – odczytać/
  • W sobotę o godz. 17.00 Msza św. Dla Amazonek.
  • W przyszłą niedzielę na Mszę św. Na 11.00 zapraszamy dzieci.
 4. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulicy Bagienna cz. I i Cichy Kącik. W tym tygodniu o to prosimy mieszkańców ulic: Bagienna cz. II i Wyspowej.

 5. Niech prasa katolicka nie będzie zalegała na stoliku, ale z niej korzystajmy!!

 

 

INTENCJE MSZALNE: 09.04.2018 - 15.04.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. ++ Wojciecha Maślańca, Stanisława Lechowicza - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Genowefy Pajor - 7.00
 • Środa:

  1. ++ Józefa, Anny Zwierz - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Stanisława Zaleśnego w 32 roczn. śm. – 7.00
  2. W pewnej intencji - 7.00
 • Piątek:

  1. + Haliny Baca, z int. męża z dziećmi – 18.00
  2. ++ Mariana Lekki, Andrzeja Kusia, + dawcę narządów - 18.00
 • Sobota:

  1. ++ Szewczyków i Leksów – 7.00
  2. W int. członkiń Parafialnego Caritas z podz. za pracę na rzecz parafii - 7.00
 • Niedziela:

  1. + Krzysztofa Wąsika – 7.00
  2. W int. Marii Radeckiej w 94 roczn. urodzin - 9.00
  3. ++ Jana, Marii Kusiak - 11.00
  4. W int. parafian - 18.00