4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK B, II 11.03.2018

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00 i Drogę Krzyżową w piątek o 17.30. W tym tygodniu poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

W przyszłą Niedzielę o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Św.

Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie 22 marca w czwartek od godz. 15.00 do 18.00.

2. Spotkania:

• W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. A także ministrantów. I aspirantów.
    • We wtorek na 19.00 na plebanię zapraszamy członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej. Zapraszamy także osoby które chciałyby należeć do tego Stowarzyszenia.
    • W piątek – Na plebanii po Mszy św. Akcji Katolickiej, a w kościele DSM i GAM.
    • Zapisy na wyjazd młodzieży do Tarnowa na Niedzielę Palmową u ks. Andrzeja.
  3. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy; Dworcowej i Solskiego cz. Zachodnia. W tym tygodniu o to prosimy mieszkańców ulic: Parcelowej Rzemieślniczej, Solskiego, cz. Wschodnia.

W przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także na dekoracje. Można je również składać w kopertach od osób indywidualnych, czy też od grup

4. Jest wiele do poczytania w czasopismach religijnych, wiec skorzystajmy. Można jeszcze nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. ale można złożyć większą ofiarę, bo część z nich jest przeznaczona na cele charytatywne w naszej parafii.

5. Ogłoszenie Caritas Parafialnej: Drodzy Parafianie! W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy, zachęcamy do udziału w Akcji: "RODZINA DLA RODZINY". Podobnie jak w ubiegłym roku, chętnych prosimy o przygotowanie paczki dla wylosowanej rodziny będącej w potrzebie. W kościele przy ołtarzu będzie wystawiony kosz z barankami. Każdy baranek będzie miła zawieszkę z numerem przyporządkowanej danej rodzinie i informacje o niej. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy zgłosić się do parafialnej Caritas. Składamy podziękowania w imieniu naszym i obdarowanych. Bóg zapłać. Caritas Parafialna. Kontaktowy nr. Tel: 601 574 869; 880 662 574.

6. Warto w Kinie "Planeta" zobaczyć film "Gurgacz, kapelan Wyklętych", o kapłanie kapelanie żołnierzy Armii Podziemnej po wojnie, którego komuniści zamordowali. Seanse o godz. 18.00.

INTENCJE MSZALNE: 12.03.2018 - 18.03.2018 R.

1. + Teresy Rudnik, z int. Klaudii siostrzenicy - 18.00
    2. + Sławomira Nazima - 18.00

1. + Stanisława Górnisiewicza, z int. Rafała Kusiaka z rodziną - 7.00

1. + Teresy Rudnik z int. Bartosza, siostrzeńca - 18.00