3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK B, II 4.03.2018

1. To już III Niedziela Wielkiego Postu. Coraz bardziej wchodzimy w rzeczywistość Wielkiego Postu. Niech nam w tym pomogą: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, oraz Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Zapraszamy wszystkich. Następną Drogę Krzyżową poprowadzi Caritas parafialna.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej na spotkanie na plebanii zapraszamy Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką, Odnowę w Duchu Świętym, Caritas, chór parafialny.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca, modlimy się w intencji parafii, i składamy ofiary materialne na cele gospodarcze. Ostatnio parafia poniosła trochę kosztów w związku, ze zrobieniem pokoju gościnnego na plebanii, z którego już korzystał O. Rekolekcjonista, a także zapłatą za ogrzewanie gazowe. W sumie ok. 20 tys. zł.

2. Spotkania:

• W poniedziałek: Lektorów.
    • W środę na Mszę św. na 18.00, zapraszamy uczniów z III klasy Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
    • W piątek po Mszy św. wieczornej DSM i Grupy apostolskiej młodzieży.
    • W sobotę o godz. 17.00 Msza św. dla Amazonek
    • W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 11.00.
  3. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom Ulic: Kołłątaja cz. II, Oświecenia, Odrodzenia, Gen. Wł. Sikorskiego. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Dworcowa i Solskiego, strona Zachodnia.

4. Jest co poczytać w czasopismach religijnych, więc korzystajmy!
    Można też nabyć baranki na stół wielkanocny, a także paschaliki w cenie 5 zł. /ale można więcej/, rozprowadzane przez członkinie Caritasu.

5. Parafia św. Jakuba w Brzesku organizuje pielgrzymkę do Lourdes we Francji, z okazji 160 - lecia objawień, oraz do sanktuariów maryjnych północnej Hiszpanii. Pielgrzymka samolotowa będzie w dniach od 18 do 27 września b.r. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do końca marca. Szczegóły i program w kancelarii św. Jakuba.

INTENCJE MSZALNE: 5.03.2018 - 11.03.2018 R.

1. + Kazimierza Stypki, z ok. imienin, z int. żony z dziećmi - 18.00
    2. + Teresy Rudnik, z int. Agaty, siostry z mężem - 18.00

1. + Kazimierza Ćwika, z ok. imienin - 7.00
    2. + Eugeniusza Leksa i jego brata – 7.00