1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK B, II 18.02.2018

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy dzisiaj w Imię Boże Rekolekcje Parafialne, które potrwają 4 dni do środy. Będzie nam je głosił. Ks. Zygmunt Tokarz ze Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy jak najwięcej łask Bożych w tym dziele. Módlmy się w tej intencji. Program Rekolekcji na afiszach a także na stronie internetowej parafii.

Zwróćmy uwagę, że dzisiaj jeszcze dodatkowo konferencja po Mszy św. o 9.00 dla kobiet i Msza św. z nauką dla dzieci o 15.00 a także nauka dla młodzieży po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy! Powoli wchodzimy w ten święty czas. Pomogą nam w tym Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30 i Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi w niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich na nie. Następną Drogę Krzyżową poprowadzi Rada Duszpasterska, a kolejną Akcja Katolicka.

Dzisiaj też modlimy się w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i składamy ofiary na jego otrzymanie. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać!

2. W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Konstytucji 3 maja, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby, Czarnowiejskiej za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Kołłątaja cz. I.

4. Dobrze, gdyby jednym z postanowień wielkopostnych, było czytanie Pisma Świętego i prasy katolickiej. A jest co poczytać, dlatego zachęcamy.

INTENCJE MSZALNE: 19.02.2018 - 25.02.2018 R.

1. + Zdzisława Kobosa, z int. sąsiadów Królów - 8.00
    2. + Rozalii, Wiktorii, Katarzyny - 18.00

1. + Stanisława Górnisiewicza, z int. koleżanek córki Ewy z Mokrzysk - 8.00
    2. + Marii Zawadzkiej, z int. chrześniaka syna z narzeczoną – 18.00