OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, II 11.02.2018

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Módlmy się w tej ważnej intencji, szczególnie przez ten tydzień. Dzieci zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. na godz. 11.00. Dzisiaj również modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Bóg zapłać za nie.

 2. W przyszłą niedzielę, w Imię Boże rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które będzie prowadził O. Zygmunt Tokarz, ze Zgromadzenia Ojców Saletynów. Program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Módlmy się w tej intencji. Ponieważ nauka dla kobiet jest w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00, dlatego wszystkie kobiety, zapraszamy na Mszę św. o 9.00. Na tej Mszy świętej będzie też zmiana Tajemnic Różańca Św., nie zaś o godz. 7.00. Dzieci zaś zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 15.00 i swoją naukę.

  W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i składamy ofiary na jego utrzymanie.

 3. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypywaniem głów popiołem jako oznaką pokuty o 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne.

 4. W Wielkim Poście Nabożeństwa pasyjne to:
  DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 17.30. Pierwszą poprowadzi kapłan, a następną członkowie Rady Duszpasterskiej.
  GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00. Bezpośrednio po Nabożeństwach pasyjnych Msza święta.
  Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych Nabożeństwach.

 5. Spotkania: W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

 6. Uprzejmie informujemy, że w dniu 12 stycznia br. Przy parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, powołano do życia Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej. Celem Stowarzyszenia jest realizacja szeregu inicjatyw służących ożywieniu życia społeczno-kulturalnego na Osiedlu Słotwina i integracji jego mieszkańców. Stowarzyszenie podejmuje działania m.in. w zakresie działania wydania płyty parafialnego chóru, organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych, w tym współ organizacji parafialnego Pikniku, organizacji koncertów muzycznych, przeglądów artystycznych, konkursów, okolicznościowych spotkań, pielgrzymek i wycieczek. Wszystkich parafian i mieszkańców Osiedla zachęcamy do zaangażowania się w pracę Stowarzyszenia i wsparcia jego działalności, która dzięki wspólnej społecznej pracy ma szansę przynieść oczekiwane rezultaty. Podpisana: Anna Cabała – przedstawiciel Stowarzyszenia.

 7. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Piwnej za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Czarnowiejskiej, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby.

 8. Jakie bogactwo ciekawych artykułów w czasopismach religijnych. Skorzystajmy!

 

 

INTENCJE MSZALNE: 12.02.2018 - 18.02.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Kazimierza Bernacika, z int. koleżanek Asi, córki ze sklepu 22 i piekarni - 18.00
  2. + Zdzisława Kobosa, z int. Emilii, siostry z rodziną - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Stanisława Górnisiewicza, z int. sąsiadów z ul. Solskiego, strona zachodnia - 7.00
  2. + Zdzisława Kobosa, z int. Stanisławy, siostry z rodziną – 7.00
 • Środa Popielcowa:

  1. + Józefa /tata/ w 55 roczn. śm. - 7.00
  2. ++ Krystyny, Tadeusza Szydłowskich, z int. siostry z mężem – 10.00
  3. + Marii Zawadzkiej, z int. pracowników Firmy "Enter" - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Ks. Andrzeja Mleczko, z int. mieszkańców z ul. Solskiego – 7.00
 • Piątek:

  1. + Janiny Jemioło w 8 roczn. śm. - 18.00
 • Sobota:

  1. ++ Stanisława, Barbary Chudyba – 7.00
 • Niedziela:

  1. int. członków Róży Romana Paleja – 7.00
  2. + Stefana Czesaka, z int. Ireneusza syna, z rodziną – 9.00
  3. W int. Anny Chruścińskiej, w 18 roczn. urodzin - 11.00
  4. ++ Józefa, Zofii Wąsik, Roberta syna - 15.00
  5. W Int. parafian - 18.00