ROK B, II 28.01.2018

1. Dzisiaj modlimy się w intencji chorych na trąd w Światowy Dzień Chorych na tą chorobę. Również Niedziela Synodalna. Módlmy się też w tej intencji.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• W piątek: Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Bardzo ważne święto Maryjne. Msze święte o 7.00, 10.00 i 18.00. Na każdej poświęcenie Gromnic. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary są składane na Zakony Klauzurowe.
    • W sobotę: Wspomn. Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika. Po Mszy św. poświęcenie owoców i błogosławieństwo gardła.
    • Również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i w piątek od 17.00. W piątek po Mszy świętej rano o godz. 7.00, wyjazd z posługą do chorych.
    • W I czwartek miesiąca o godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a także Msza św. o 18.00. Zapraszamy!
    • W I sobotę miesiąca, o 7.00 Msza św. i Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Zapraszamy!
  3. Spotkania:
    • W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
    • W środę: LSO
    • W piątek o 17.00 – DSM, a po Mszy św. Grupy apostolskiej młodzieży.
  4. Rekolekcje parafialne w naszej parafii będą miały miejsce w dniach 18.02 – 21.02. Rozpoczną się więc w I Niedzielę Wielkiego Postu. Program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Będzie je nam głosił O. Michał Tokarz ze Zgromadzenia Ojców Saletynów z Kobylanki, wytrawny rekolekcjonista. Módlmy się w tych intencjach

5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulicy Kopernika cz. II. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Chmielnej.

6. W przyszłą niedzielę będzie śpiewał u nas przed Mszą świętą o 17.30 i na Mszy świętej o 18.00, sławny zespół ukraiński "Wyszywanka", który już śpiewał w naszej parafii. Zapraszamy, bo naprawdę pięknie śpiewają.

7. Jakie bogactwo ciekawych artykułów w czasopismach religijnych. Skorzystajmy! Do nabycia również bezpłatny "Informator Brzeski", gdzie jest duży artykuł z Parafialnego Konkursu Kolęd.

INTENCJE MSZALNE: 29.01.2018 - 04.02.2018 R.

1. + Józefy Biel, w 1 roczn. śm. - 18.00
    2. + Janiny Magiera, z int. Michała, wnuka z rodziną - 18.00

1. + Kazimierza Bernacika z int. Zofii Kapałka z córką - 7.00
    2. + Zdzisława Kobosa, z int. Zofii siostry z rodziną – 7.00