OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, 29.08.2021

ODPUST PARAFIALNY

 1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa piękną uroczystość ODPUSTU PARAFIALNEGO. Bóg zapłać Ks. Mgr Andrzejowi Dźwigajowi, duszpasterzowi z Krynicy, za przewodniczenie Eucharystii, za Słowo Boże które głosi przez cały dzień. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, organiście, chórowi parafialnemu, kościelnemu, Eugeniuszowi – szafarzowi, asyście liturgicznej, i innym. Dziękujemy Teresie gospodyni, Danucie i innym chętnym osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania Odpustu. Bóg zapłać!

 2. W tym tygodniu w Liturgii przeżywamy:

  • I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I czwartek, adoracja o 17.00 w intencji powołań kapłańskich, a potem Msza św. o 18.00. Nie będzie rano Mszy św. W I Piątek, Msza św. o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. rannej – posługa duszpasterska do chorych. W I sobotę miesiąca, Msza św. o 7.00 i Nabożeństwo 5 – ciu pierwszych sobót miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od 17.00, i pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  • W środę, rozpoczęcie roku szkolnego dzieci i młodzieży. Módlmy się w ich intencjach, aby nauka w szkołach przebiegała spokojnie i nie została zakłócona przez epidemię.
 3. W sobotę o godz. 10.00, Msza święta w naszym kościele a potem uroczystość patriotyczna pod pomnikiem ofiar bombardowań pociągu na torach w Słotwinie we wrześniu 1939 roku. Zapraszamy, aby modlić się za ofiary wojny i o pokój na świecie. A po południu Bieg ku czci pomordowanych. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

  Natomiast w niedzielę zapraszamy na 19.30 do naszego kościoła na ucztę duchową, jakim będzie koncert znanego na całym świecie śpiewaka operowego Huberta Zapióra, wraz ze znakomita pianistką Dominiką Peszko. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy!

 4. W dalszym ciągu można zapisywać się autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na 25 września. Program bogaty. Zachęcamy!

 5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulic: Bagiennej, Cichy Kącik. W tym tygodniu proszeni są o to mieszkańcy ulic; Bagiennej, cz. II i Wyspowej.

 6. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Jest wiele ciekawych artykułów, które nas mogą ubogacić, i poszerzyć nasze wiadomości religijne. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć dodatkowy numer "Gościa Niedzielnego" o Prymasie Tysiąclecia Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim, z racji jego beatyfikacji 12 września. Zamówiono 50 egzemplarzy. 100 stron, cena 10 zł.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 30.08.2021 - 05.09.2021 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Wiktorii Habryło z int. Janiny, kuzynki – 18.00
  2. + Bronisława Kuli, z int. Pawła Smagacz, chrześniaka – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Bronisława Kuli, z int. Pawła Smagacz, chrześniaka – 7.00
  2. + Janiny Nowak, z int. rodziny Bryndalów z Ołpin – 7.00
 • Środa:
  1. + Bronisława Kuli, z int. Haliny, siostry z rodziną – 18.00
  2. ++ Jana, Julii Strojny – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Bronisława Kuli, z int. Beaty, siostry z rodziną – 18.00
  2. ++ Michała, Anieli Fijałkowskich – 18.00
 • Piątek:
  1. + Bronisława Kuli, z int. Beaty, siostry, z mężem i dziećmi – 7.00
  2. + Józefy – 18.00
 • Sobota:
  1. ++ Heleny, Jana, Ireny Bronisława – 7.00
  2. + Piotra Cetnarowskiego, z int. Moniki i Piotra Ziemirowskich z Łazów – 7.00
  3. ++ pomordowanych w czasie bombardowania pociągu i o pokój – 10.00 /pomnik/
 • Niedziela:
  1. + Jana, Heleny, Józefa Lis – 7.00
  2. ++ Amalii, Stanisława – 9.00
  3. + Bronisława Sławińskiego w 3 roczn. śm. – 11.00
  4. O zdrowie dla Agnieszki – 18.00