OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, 22.08.2021

 1. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, którą celebrować będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Mgr Andrzej Dźwigaj, posługujący w Krynicy Zdroju, a wcześniej długoletni proboszcz Nawojowej i Siennej, doświadczony duszpasterz i kaznodzieja.

  Na uroczystość odpustową zapraszamy parafian, jak i również i gości. Jako duchowe przygotowanie do tej Uroczystości, jest Nowenna do MB Częstochowskiej. Spowiedź święta przed Odpustem w czwartek, od 17.00, w piątek od 16.00 i pół godziny przed Mszą świętą.

  Niech na Mszy św. Odpustowej nie braknie dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, chętnych do niesienia feretronów, sztandarów, baldachimu, asysty liturgicznej. Udekorujmy również swoje domy flagami maryjnymi.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • We wtorek: Św. Bartłomieja, Apostoła.
  • W czwartek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przyjdźmy licznie, aby uczcić Naszą Patronkę.
  • W piątek: Św. Moniki.
  • W sobotę: Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 3. Trwa 39 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, w formie sztafety. Każdego dnia wędruje trzy grupy pielgrzymkowe, po 150 osób, w sumie 450 pielgrzymów. Dzisiaj jej szósty, dzień a w środę , pielgrzymi dotrą do Częstochowy, gdzie przyjadą również wszystkie 26 grup. Módlmy się w ich intencji.

 4. Organizujemy 25 września jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Na Jasnej Górze. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy bo warto. Program Czuwania bogaty.

 5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulicy: Łączyska i Wodnej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Bagienna cz. I, Cichy Kącik.

 6. Nabywajmy czasopisma religijne i czytajmy, bo naprawdę jest w nich wiele ciekawych artykułów. Do pobrania na stoliku koło gazet, informacje o Szkaplerzu Karmelitańskim, który ma powstać w naszej parafii.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 23.08.2021 - 29.08.2021 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Bronisława Kuli, z int. Janiny, siostry z rodziną – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Bronisława Kuli, z int. wnuków, Kuby, Alicji, Bartka – 7.00
 • Środa:
  1. ++ Józefa, Marii, w 1 roczn. śm. – 18.00
  2. Bronisława Kuli, z int. wnuków Kuby, Alicji i Bartka – 18.00
 • Czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej:
  1. + Bronisława Kuli, z int. Anny /c/, z mężem Michałem i dziećmi – 7.00
  2. ++ Emilii w 69 roczn. śm, Tadeusza, z int. córki z rodziną – 10.00
  3. W int. Barbary i Stanisława, z podz. i z prośbą – 18.00
 • Piątek:
  1. W int. Pauliny i Daniela Łoś, w 5 roczn. ślubu i ich dziecka – 18.00
  2. + Bronisława Kuli, z int. Krystyny, siostry z dziećmi – 18.00
 • Sobota:
  1. + Janiny Pabian w 2 roczn. śm. – 7:00
  2. + Bronisława Kuli, z int. Anny /c/, z mężem Michałem i dziećmi – 7.00
 • Niedziela - Odpust Parafialny:
  1. + Bronisława Kuli, z int. Anny /c/, z mężem i dziećmi – 7.00
  2. + Krystyny Cierniak, z int. Edyty, Stanisława, Kamila Tobołów – 9.00
  3. W int. parafian i gości – Msza święta odpustowa – 11.00
  4. + Andrzeja Ciemięgi – 11.00
  5. W int. Anny Kalinowskiej, z podz. i z prośbą, z int. mamy – 18.00