WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

ROK B, 15.08.2021

1. Dziś godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Odpust w Jasieniu.

2. W tym tygodniu w Liturgii przeżywamy:

• We wtorek: Św. Jacka, kapłana.
    • W piątek: Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
    • W sobotę: Św. Piusa, papieża.
    • W sobotę o 14.00, ślub – Nowak Ariel, Gromadzka Angelika. Natomiast w niedzielę o 14.00, ślub, Stec Piotr, Stec Aleksandra.
  3. Jutro, rozpoczyna się 39 PPT na Jasną Górę, pod hasłem: "Eucharystia, daje życie". W tym roku ze względu na trwającą pandemie pielgrzymka przybrała inną formę. Ma ona formę sztafety. Grupa 8 Św. Stanisława, wyrusza na pielgrzymi szlak trzeciego dnia, tj. w czwartek, 19.08., odcinek Nowe Brzesko – Radziemice. W pozostałe dni od 17.08, zapraszamy do udziału w tych dniach do pielgrzymowania do Brzeskiej Fary, w której będziemy realizować program tegorocznej pielgrzymki, rozpoczynając Eucharystią o 18.00 i kończąc Apelem o 20.00. My też każdego dnia będziemy się modlić w naszym kościele w intencji pielgrzymów. Dlatego też zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Za dwa tygodnie czyli 29 sierpnia, nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystą sumę o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Mgr. Andrzej Dźwigaj, posługujący w Krynicy Zdroju. Starajmy się do tej Uroczystości duchowo przygotować, a także naszą świątynię i otoczenie. Od piątku rozpoczniemy Nowennę do MB Częstochowskiej, przed Odpustem parafialnym. Potrwa do 28 sierpnia.

5. Jak już informowaliśmy chcielibyśmy aby w naszej parafii powstał Szkaplerz Karmelitański. Dlatego 12 września w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii O. Karmelitę O. Marcina z klasztoru w Czernej, który będzie głosił Słowo Boże i o tym mówił. Ale już można się zapisywać w zakrystii do Szkaplerza Karmelitańskiego.

6. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze w ubiegłą niedzielę na sumę 4960 zł. Dziękujemy także, za ofiarę na sprzątanie i kwiaty, mieszkańcom ulicy Na Górkach. Bóg zapłać! O to samo prosimy w tym tygodniu mieszkańców ulic: Łączyska i Wodnej.

7. Czytajmy prasę katolicką bo warto.

INTENCJE MSZALNE: 16.08.2021 - 22.08.2021 R.

1. + Bolesława Karpiela w 32 roczn. śm. – 18.00
    1. + Krystyny Cierniak, z int. Agaty /c/, z dziećmi – 7.00
    1. ++ Zuzanny, Alojzego Ciurej – 18.00
    1. ++ Bolesława, Czesławy Smaga, z ok. imienin + Bolesława – 7.00