OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

ROK B, 15.08.2021

 1. Dziś godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Odpust w Jasieniu.

 2. W tym tygodniu w Liturgii przeżywamy:

  • We wtorek: Św. Jacka, kapłana.
  • W piątek: Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  • W sobotę: Św. Piusa, papieża.
  • W sobotę o 14.00, ślub – Nowak Ariel, Gromadzka Angelika. Natomiast w niedzielę o 14.00, ślub, Stec Piotr, Stec Aleksandra.
 3. Jutro, rozpoczyna się 39 PPT na Jasną Górę, pod hasłem: "Eucharystia, daje życie". W tym roku ze względu na trwającą pandemie pielgrzymka przybrała inną formę. Ma ona formę sztafety. Grupa 8 Św. Stanisława, wyrusza na pielgrzymi szlak trzeciego dnia, tj. w czwartek, 19.08., odcinek Nowe Brzesko – Radziemice. W pozostałe dni od 17.08, zapraszamy do udziału w tych dniach do pielgrzymowania do Brzeskiej Fary, w której będziemy realizować program tegorocznej pielgrzymki, rozpoczynając Eucharystią o 18.00 i kończąc Apelem o 20.00. My też każdego dnia będziemy się modlić w naszym kościele w intencji pielgrzymów. Dlatego też zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 4. Za dwa tygodnie czyli 29 sierpnia, nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystą sumę o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Mgr. Andrzej Dźwigaj, posługujący w Krynicy Zdroju. Starajmy się do tej Uroczystości duchowo przygotować, a także naszą świątynię i otoczenie. Od piątku rozpoczniemy Nowennę do MB Częstochowskiej, przed Odpustem parafialnym. Potrwa do 28 sierpnia.

 5. Jak już informowaliśmy chcielibyśmy aby w naszej parafii powstał Szkaplerz Karmelitański. Dlatego 12 września w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii O. Karmelitę O. Marcina z klasztoru w Czernej, który będzie głosił Słowo Boże i o tym mówił. Ale już można się zapisywać w zakrystii do Szkaplerza Karmelitańskiego.

 6. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze w ubiegłą niedzielę na sumę 4960 zł. Dziękujemy także, za ofiarę na sprzątanie i kwiaty, mieszkańcom ulicy Na Górkach. Bóg zapłać! O to samo prosimy w tym tygodniu mieszkańców ulic: Łączyska i Wodnej.

 7. Czytajmy prasę katolicką bo warto.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 16.08.2021 - 22.08.2021 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Bolesława Karpiela w 32 roczn. śm. – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Krystyny Cierniak, z int. Agaty /c/, z dziećmi – 7.00
 • Środa:
  1. ++ Zuzanny, Alojzego Ciurej – 18.00
 • Czwartek:
  1. ++ Bolesława, Czesławy Smaga, z ok. imienin + Bolesława – 7.00
 • Piątek:
  1. W int. mieszkańców z ul. Kopernika cz. I i Mokrej, z I ołtarza na Boże Ciało – 18.00
 • Sobota:
  1. + Krystyny Cierniak, z int. Grzegorza Sygnarowicza – 7.00
  2. Int. ślubna: Nowak Ariel, Gromadzka Angelika – 14.00
 • Niedziela:
  1. ++ Jana, Stanisławy Zając – 7.00
  2. W int. mieszkańców z uliC Kopernika i Mokrej o spokój w rodzinach i sąsiedztwie – 9.00
  3. + Stefani Goj, w 3 roczn. śm. z int. najbliższej rodziny – 11.00
  4. Int. ślubna" Stec Piotr, Stec Aleksandra – 14.00
  5. + Bronisława Kuli, z int. żony, córki z mężem z Krakowa – 18.00