OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, 25.07.2021

 1. Dzisiaj modlimy się w intencji wszystkich podróżujących o ich bezpieczeństwo. Po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Bóg zapłać za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Dzisiejsza niedziela, to również niedziela solidarności z wszystkimi poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszy św. nasza parafialna Caritas, będzie zbierać do puszek ofiary, które zostaną przekazane jako pomoc, dla poszkodowanych. Serdeczne Bóg zapłać, wszystkim ludziom dobrej woli.

  Dzisiaj, także odbywa się odpust ku czci św. Jakuba patrona parafii i Miasta Brzeska. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po południu na Pl. Kazimierza Wielkiego w Brzesku z racji: Brzeskich Dni Jakubowych będzie odbywało się wiele imprez towarzyszących Świętu Patrona Miasta. Serdecznie zapraszamy na koncert największego góralskiego zespołu dziecięcego "Małej Armii Janosika". Początek koncertu godz. 16.30, Pl. Kazimierza W., wstęp wolny. Dziś również Niedziela Synodalna. Módlmy się w tej intencji.

 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • W pon: Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • W środę: Św. Charbela Makhlufa, kapłana.
  • W czwartek: Św. Marty patronki gospodyń domowych i hotelarzy.
  • W sobotę: Św. Ignacego Loyoli, kapłana.
  • W piątek o 14.00 ślub Kołodziej Klaudia, Mietła Marcin.
 3. Dziękujemy Ks. Konradowi za gorliwą pracę duszpasterską, i zastępstwo, podczas urlopu Ks. Proboszcza. Od jutra Ks. Konrad udaje się na urlop do 24 sierpnia. Życzymy mu spokojnego i udanego wypoczynku.

 4. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty mieszkańcom ulic: Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Dworcowej, Solskiego, cz. Zachodnia.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, bo jest wiele ciekawych artykułów.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 26.07.2021 - 01.08.2021 R.

 • Poniedziałek:
  1. ++ Janiny, Władysława Koczwary, w roczn. śm. – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Kazimierza Malagi, z ok. urodzin, z int. córki z rodziną – 7.00
 • Środa:
  1. Dziękczynno – błagalna, w int. Anny, z ok. imienin i urodzin – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Piotra Cetnarowskiego, z int. Zofii Malaga– 7.00
 • Piątek:
  1. W int. Stanisława i Stanisławy Sacha, w 45 roczn. ślubu – 18.00
  2. Intencja ślubna: Kołodziej Klaudia, Mietła Marcin – 14.00
 • Sobota:
  1. + Piotra Cetnarowskiego, z int. Bogdana i Ewy Kołodziej – 7.00
 • Niedziela:
  1. W int. członkiń Róży zelatorki Barbary Wąsik i za zmarłe członkinie tej Róży – 7.00
  2. ++ Bogumiły, Jana Ważydrąg, z int. Anny /c/, z rodzicami – 9.00
  3. ++ Heleny. Władysławy, w roczn. śm. – 11.00
  4. + Piotra Cetnarowskiego, z int. Barbary i Józefa Kołodziej – 18.00