ROK B, 06.06.2021

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o 11.00. A w Oktawie po Mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek o 18.00. Błogosławieństwo dzieci, oraz wianków. Zapraszamy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Uroczystości Bożego Ciała, czy to przy robieniu ołtarzy, czy pod względem liturgicznym, a także udziału.

W miesiącu czerwcu Nabożeństwa również Nabożeństwa czerwcowe po Mszach świętych.

W przyszłą niedzielę, modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele parafialno – gospodarcze.

2. Bogu niech będą dzięki za wizytację kanoniczną Ks. Biskupa naszej parafii. Przebiegła sprawnie. Ks. Biskup był zadowolony. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, bez wymieniania, którzy angażowali się liturgicznie w kościele, czy na plebanii. Którzy w przygotowanie wizytacji włożyli swój czas, swoją cząstkę. Dziękujemy za udział we Mszach świętych, i w spotkaniach grupowych. Rodzicom dzieci I Komunii Św., a także rodzicom bierzmowanym dziękujemy za cenny dar dla parafii. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny będzie przez to uwielbiony!

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• W poniedziałek: Błog. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męczennika.
    • We wtorek: Św. Jadwigi, Królowej.
    • W piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Oprócz Mszy świętej o 18.00, będzie jeszcze Msza święta rano o godz. 7.00. W Bazylice Najświętszego Serca Jezusa W Krakowie, w tym dniu nastąpi uroczyste Odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Jezusa, w obecności całego Episkopatu. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
    • W sobotę: Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, i na kwiaty, mieszkańcom ulicy Stawowej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Kopernika cz. I i Mokrej.

5. Zainteresujmy się prasą katolicką, bo naprawdę warto. Szczególnie "Gość Niedzielny" i "Niedziela", a także inne czasopisma.

6. Jeśli chodzi o zdjęcia z Wizytacji Kanonicznej Ks. Bp. Ordynariusza, to są przygotowywane przez Fotografa Parafialnego p. Arthura Paleya. Więcej informacji na temat nabycia zdjęć, w najbliższym czasie.

INTENCJE MSZALNE: 07.06.2021 - 13.06.2021 R.

1. ++ Stanisława, Eugenii, Stanisława i ich rodziców – 18.00
    1. ++ Władysława, Krystyny Bibro, Jerzego – 18.00