ROK B, 24.10.2021

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: "Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy". W tym tygodniu szczególnie będziemy się modlić w tej intencji. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

• W środę: Św. Szymona Tadeusza i Judy, apostołów.
  3. Trwajmy na modlitwie Różańcowej; w dzień powszedni po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 17.30, a w sobotę o 7.00. Niech w tym tygodniu je poprowadzą:

• W poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym;
    • we wtorek – Róża zelatorki, Bernat Zofii;
    • w środę – Róża zelatora Paleja Romana;
    • w czwartek – Parafialny Zespół Synodalny;
    • w piątek – Caritas Parafialna;
    • w sobotę – Róża zelatora Dubiela Andrzeja;
    • w niedzielę – chętni z kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez cały rok w diecezji adoruje inna parafia. Rozpoczniemy ją po Mszy św. o 7.00 i tak:

• godz. 8.00 – 9.00 – ulice: Solskiego, Parcelowa, Rzemieślnicza, Sikorskiego, Dworcowa;
    • godz. 10.00 – 11.00 – ulice: Stawowa, Bagienna, Cichy Kącik, Kopernika, Głucha, Słotwińska, Młyńska;
    • godz. 15.00 16.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ulice: Na Górkach, Wodna Łączyska, Mokra, Wyspowa;
    • godz. 16.00 – 17.00 – ulice: Chmielna, Piwna, Oświecenia, Konstytucji 3 maja, Czarnowiejska, Spacerowa, Piaskowa, Zagłoby;
    • godz. 17.00 – 18.00 – ulice: Jagodowa, Prosta, Za lasem, Kołłątaja. O 17.30, ostatnie Nabożeństwo Różańcowe i zakończenie adoracji. Adoracja będzie w ciszy;
  5. Spowiedź święta przed Wszystkimi Świętymi: W czwartek i piątek od 17.00. A także pół godziny przed każdą Mszą świętą.

6. W dalszym ciągu można składać na wypominki. Kartki wypominkowe są jeszcze do pobrania. Można również ofiarować do kościoła, jako dekorację ołtarza, chryzantemy, w doniczkach, jak również i znicze.

7. Amazonki Brzeskie wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają wszystkie kobiety na bezpłatne badanie usg piersi. Ostatnie w bieżącym roku badania odbędą się 30 października, w sobotę i 7 listopada, w niedzielę w godzinach od 8.00 do 13.00 w szpitalu powiatowym w Brzesku na III piętrze. Szczegóły na plakatach.

8. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Piwnej za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Czarnowiejskiej, Konstytucji 3 maja, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby.

9. Warto czytać prasę katolicką, bo w niej jest wiele ciekawych artykułów.

INTENCJE MSZALNE: 25.10.2021 - 31.10.2021 R.

1. + Małgorzaty Piechnik, z int. rodziny Dubielów – 18.00
    2. + Piotra Skoczeń, z int. Janiny, siostry – 18.00 – Ks. Jerzy
    1. + Małgorzaty Piechnik, z int. Moniki Flądro, Małgorzaty Cichockiej – 18.00
    2. + Jerzego Kubala, z int. żony – 18.00
    1. W + Jerzego Kubala, z int. żony – 18.00
    2. + Jerzego Kubala, z int. Beaty /c/, z mężem – 18.00
    1. + Tadeusza Klimek, z ok. imienin, z int. rodziny – 18.00
    2. + Jerzego Kubala, z int. Beaty /c/, z mężem – 18.00
    1. + Jerzego Kubala, z int. Klaudii wnuczki z mężem – 18.00
    2. + Jerzego Kubala, z int. Patryka i Daniela, wnuków – 18.00
    1. + Jerzego Kubala, z int. Patryka i Daniela, wnuków – 7.00
    2. + Jerzego Kubala, z int. Marcelego Lasko, szwagra z Olą – 7.00
    1. ++ Juliana, Janiny Pytka, Ireny /c/, – 7.00
    2. ++ Barbary, Stanisława Chudyba, w roczn. śm. – 9.00
    3. ++ Aleksandry, Jana, Jolanty Jakubowskich – 11.00
    4. + Stanisława Górnisiewicza, w 4 roczn. śm., z int. żony – 18.00

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - K2 Search