II NIEDZIELA ADWENTU

ROK C, 04.12.2022

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Z racji I Niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę składka na cele gospodarcze naszej parafii.
  2. Zapraszamy w tym tygodniu na Roraty w poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem w pozostałe dni rano. Zapraszam wszystkich na roraty a szczególnie dzieci, które niech przyniosą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem i podpisane, z których będą losowane osoby mogące zabrać figurkę Matki Bożej do domu.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wydarzenia liturgiczne:
    • We wtorek wspomnienie św. Mikołaja bpa
    • W środę wspomnienie św. Ambrożego bpa i dok. Kośc.
  4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. O godz. 12.00 tzw. Godzina Łaski o którą prosiła Matka Boża i obiecała, że tym którzy będą się tym czasie modlili ześle wiele łask dla duszy i ciała. Po Mszy św. będzie modlitwa różańcowa.
  5. Caritas Parafialna rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki, które są położone na stoliku za ławkami. Ofiara za opłatki wynosi 10 zł, za małą świecę 9 zł. a za dużą świecę 24 zł. Wszystkie ofiary są przeznaczane na pomoc potrzebującym. Przypominam również o składaniu darów żywnościowych na paczki świąteczne.
  6. Przypominam o ogólnopolskiej Akcji „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz osobom z Ukrainy, zwłaszcza kobietom wychowującym dzieci. Z choinki umieszczonej przed ołtarzem można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
  7. W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na spotkanie Odnowę w Duchu Świętym. W Środę na kolejne spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VIII. W czwartek na wieczorną Mszę świętą zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., podczas to której poświęcimy dzieciom medaliki. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam ministrantów i lektorów.
  8. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji naszej diecezji serdecznie zaprasza na XII Forum Formacyjne „Aby byli Jedno”, które odbędzie się w dniach 28-29 stycznia 2023 r. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, o. Wit Chlondowski, p. Aleksander Bańka i p. Marcin Jakimowicz. Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl oraz na stronie i Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji.
  9. W kinie Planeta w terminie 9-15 12.2022 oraz 30.12.2022-15.01.2022 będzie wyświetlany pierwszy sezon serialu The Chosen (Wybrani). Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Jezusa osobiście.
  10. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulic Głucha, Młyńska i Słotwińska, o to samo w tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic Jagodowa, Prosta i Za Lasem.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

INTENCJE MSZALNE: 05.12.2022 - 1.12.2022 R.

• Poniedziałek 5 XI
    • 7.00 + Helena Mach w 7 dzień po śmierci od córki i syna z rodzinami
    • 18.00 + Maria Meus od syna z rodziną
  • Wtorek 6 XII
    • 7.00 ++ Jan i Barbara Obal z ok. imienin Barbary
  • Środa 7 XII
    • 18.00 + Szczepan Wojdak rocznica śmierci
  • Czwartek 8 XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
    • 7.00 + Stefan Czesak w 5 rocz. śmierci od żony z rodziną
    • 12.00 + Maria Meus
    • 18.00 + Anna i Władysław Szczepka
  • Piątek 9 XII
    • 18.00 ++ Edward i Albina Hołubińscy w rocz. śmierci Albiny od córki Jolanty z rodziną
  • Sobota 10 XII
    • 7.00 + Julia Hładun
  • Niedziela 11 XII
    • 7.00 w intencji parafian
    • 9.00 ++ Stanisława i Franciszek Musiał oraz córka Łucja z int. rodziny
    • 11.00 w int. Ireny Czesak z ok. 85 rocz. urodzin (dz.-bł.)
    • 18.00 + Wiktoria i Jacek Cierniak i syn Marian

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - Content Search