5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK C, 15.05.2022

1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa piękną Uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ dzieci klasy III, na dodatkowej Mszy świętej o godz. 12.00. Dziękujemy ks. Konradowi, który wraz z rodzicami, przygotował ich na ten wyjątkowy dla nich dzień.

Dziękujemy także rodzicom dzieci klasy III za przygotowanie kościoła i otoczenia na tą uroczystość, za dekorację, kościoła a także za dar dla kościoła, w postaci częściowego sfinansowania defiladowego dywanu, który będzie służył przy różnych uroczystościach.

Módlmy się w intencji tych dzieci, aby pozostały wierne Chrystusowi przez całe życie. Będą one przychodzić razem z rodzicami codziennie, przeżywając Biały Tydzień. Starajmy się im również towarzyszyć przychodząc na Mszę świętą o godz. 18.00 i Nabożeństwo majowe. Dzisiaj natomiast Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. O godz. 7.00 zaś Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca świętego. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00, dzieci z klasy IV przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej. Ze spowiedzi świętej oni, jak ich rodzice, rodzina, będą mogli skorzystać w piątek od 17.00 a także pół godziny przed Mszą świętą w tygodniu.

3. W tym tygodniu przeżywamy:

• W poniedziałek: Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Patrona Polski. Módlmy się za Ks. Biskupa Ordynariusza, który w tym dniu obchodzi imieniny.
    • W środę: Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
  4. W środę na Mszę św. Nabożeństwo majowe i spotkanie, zapraszamy uczniów klasy VII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Bóg zapłać za ofiary na cele gospodarcze złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na sumę 4920 zł. Dziękujemy także za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Kopernika cz. I i Mokra. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Kopernika cz. II.

6. W sobotę o godz. 4:55 z pod kościoła wyjazd na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym do Częstochowy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7. Dzisiaj beatyfikacja służebnicy Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Wspólnot Żywego Różańca. Róże Różańcowe, jak również ci którzy modlą się na Różańcu, mają swoją patronkę.

8. Prasa katolicka na wyciągnięcie ręki. Skorzystajmy !

INTENCJE MSZALNE: 16.05.2022 - 22.05.2022 R.

1. ++ Barbary Wolny, z int. Piotra /s/, z żoną i dziećmi – 18.00
    2. + Adama Janiszewskiego, w 7 roczn. śm. – 18.00
    1. W int. Justyny i Karoliny, w 40 roczn. urodzin, z int. Grażyny mamy – 18.00
    2. + Franciszka Musiała w 31 roczn. śm. z int. rodziny – 18.00
    1. + Piotra Skocznia, z int. Wandy i Jerzego Zaremba – 18.00
    2. + Stanisławy Musiał, w 33 roczn. śm. z int. rodziny – 18.00
    1. + Filomeny Kusiak, w 4 roczn. śm. z int. syna z żoną – 18.00
    2. O szczęśliwą operację dla Gabrysi Kusiak wnuczki, z int. dziadków – 18.00
    1. + Piotra Skocznia, z int. Marii Pachota, wraz z synami z Bochni – 18.00
    2. + Genowefy i Józefa Płachety – 18.00
    1. + Piotra Cetnarowskiego, w 1 roczn. śm. z int. żony z córkami – 7.00
    2. W int. pielgrzymów i parafian – Częstochowa – 16.30
    1. + Heleny Kopacz – 7.00
    2. + Ludwiki Kural – 9.00
    3. ++ Jacka, Wiktorii Cierniak, z int. córki – 11.00
    4. W int. dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Świętej i ich rodziców – 11.00
    5. + Tadeusza Lesia, z int. żony – 18.00

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - K2 Search