8OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROK A, 02.08.2020

1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Obfitujący w ważne wydarzenia patriotyczne. 100 – lecie Cudu nad Wisłą, w 1920 r., inne wydarzenia historyczne, świąt maryjnych, zaprzysiężenie prezydenta, naszego Odpustu parafialnego, ślubów naszych sióstr zakonnych, miesiąc trzeźwości. Przeżyjmy go godnie, zachowując trzeźwość, prosząc o potrzebne łaski dla nas, parafii i naszej Ojczyzny.

2. W tą niedzielę o godz. 10.00, w kościele Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie, nasza parafianka, Siostra Antonietta Jędryka złoży wieczyste śluby zakonne. Natomiast 15 sierpnia w kościele parafialnym w Kąclowej wieczyste śluby zakonne złoży też nasza parafianka Siostra Sylwia Baron. Dziękujmy Bogu za dar powołań żeńskich. Otoczmy nasze siostry swoją modlitwą. Będziemy ich również po ślubach witać w naszej parafii na specjalnych Mszach świętych w ich intencjach.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy.

• We wtorek: Św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
    • W czwartek: Przemienienie Pańskie.
    • W piątek: Błog. Edmunda Bojanowskiego.
    • W sobotę: Św. Dominika, kapłana.
    • W przyszłą sobotę o 14.00, ślub, Bant Ewa, Sławatycki Marcin.
    • W przyszłą niedzielę będziemy modlić się się w intencji parafii i składać ofiary na cele gospodarcze. Już teraz za nie dziękujemy. Bóg zapłać!
    • I Czwartek, I Piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od 17.00 i w piątek od 17.00. W piątek po Mszy św. rannej posługa duszpasterska do chorych. W I czwartek, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o 17.00, w intencji powołań kapłańskich, a potem na Mszę św.
  4. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty mieszkańcom ulicy Piwnej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Czarnowiejskiej, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, bo jest wiele ciekawych artykułów.

INTENCJE MSZALNE: 03.08.2020 - 09.08.2020 R.

1. + Patryka Góry – 18.00
    1. W int. Panu Bogu wiadomej – 7.00
    1. + Janiny Magiera, z int. dzieci – 18.00
    1. + Ks. Władysława Sitki – 18.00
    1. W int. Elżbiety i Franciszka, o potrzebne łaski – 7.00
    2. + Marty Hebda – 18.00
    1. + Wiktorii Bębenek – 7.00
    2. W int. Bant Ewy i Sławatyckiego Marcina – 14.00 /intencja ślubna/.
    1. W int. mieszkańców z ulicy Bagiennej robiących 4 ołtarz na Boże Ciało – 7.00
    2. W int. członkiń Róży zelatorki Małgorzaty Pajor – 9.00
    3. W int. S. Antonietty, z okazji złożenia ślubów wieczystych, o potrzebne łaski i wytrwanie w powołaniu – 11.00
    4. ++ Bronisławy, Stanisława Wody, Konrada, z int. syna z rodziną – 18.00

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - K2 Search