ROK C, I 17.11.2019

1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Ubogich. Dostrzegajmy ich wokół siebie, pomagajmy im i módlmy się w ich intencji. Można zakupić dzisiaj rozprowadzane przez członkinie Caritas tzw: "Chlebki Miłosierdzia", w cenie 5 zł. Ale można złożyć większą ofiarę.

Dzisiaj również zbiórka do puszek, na Kościół w potrzebie, prześladowany.

O godz. 7.00, Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Natomiast na Msze św. na godz. 11.00, zapraszamy szczególnie dzieci.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

W poniedziałek: Błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W środę: Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W czwartek: Ofiarowanie NMP.

Piątek: Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego.

W przyszłą niedzielę: Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zakończenie Roku Liturgicznego.

3. W dalszym ciągu trwa Różaniec wypominkowy za zmarłych. Pół godziny przed Mszą świętą, w dzień powszedni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek o godz. 18.00 w Kościele Ś. Jakuba Ks. Bp. Stanisław Salaterski, udzieli błogosławieństwa 42 lektorom z dekanatu. W tym jest 6 naszych chłopców. Módlmy się w ich intencji, aby gorliwie służyli Bogu, a parafia miała z nich pożytek.

5. Ks. Konrad od poniedziałku do soboty będzie przeżywał Rekolekcje zamknięte. Módlmy się w jego intencji, aby umocniony duchowo mógł gorliwie pracować w naszej parafii.

6. Spotkania w tym tygodniu:

W poniedziałek: Spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek po Mszy świętej wieczornej – Parafialnego Zespołu Synodalnego.

7. Dziękujemy za ofiarę na cele gospodarcze, w ubiegłą niedzielę na sumę 4960 zł. W tym jedna do kopert 2000 zł. Dziękujemy także mieszkańcom ulic: Jagodowej i Prostej za ofiarę na sprzątanie i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Stawowej.

8. Czytajmy prasę katolicką bo warto! W dalszym ciągu można nabyć płytę DVD z koncertu naszego Chóru Parafialnego, w cenie 20 zł. /można więcej/ a za darmo CD też z koncertu.

INTENCJE MSZALNE: 18.11.2019 - 24.11.2019 R.

1. + Barbary Obal, z int. Kasi, wnuczki, z narzeczonym Andrzejem – 18.00
    2. + Andrzeja Ciemięgi, z int. kolegów – 18.00
    1. W int. Siostry zakonnej Antonietty, z ok. imienin – 7.00
    2. + Urszuli Porwisz, z int. Kingi, chrześnicy z rodziną – 7.00
    1. ++ Stanisławy, Franciszka Musiał, z int. Łucji /c/ – 18.00
    2. W int. Barbary Wąsik, o potrzebne łaski i wytrwałość w chorobie, z int. koleżanki – 18.00
    1. + Emila Jędryki, w 7 roczn. śm. – 7.00
    2. + Stanisława Czarnego, z int. Bożeny, siostry z córkami – 7.00
    1. + Andrzeja Ciemięgi – 18.00
    2. W int. Chóru Parafialnego i jego dyrygenta Piotra, z ok. Św. Cecylii – Patronki, z int. Ks. Kazimierza, proboszcza – 18.00
    1. ++ Janiny, Józefa Szczupak – 7.00
    2. + Bolesława Smagi, z int. Szymona, wnuka z Edytą – 7.00
    1. + Danuty Spyrki i zmarłych z rodziny – 7.00
    2. + Tadeusza Zachary w 12 roczn. śm., z int. żony z dziećmi – 9.00
    3. W pewnej intencji – 9.00
    4. W int. Marty i Maksymiliana Gagatek w 15 roczn. ślubu i ich dzieci, z int. rodziców i rodzeństwa – 11.00
    5. + Urszuli Porwisz, z int. koleżanek z klasy LO – 18.00

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - K2 Search