Chór pw. MB Częstochowskiej

Chór pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Brzesku Słotwina powstał w 2008r z inicjatywy nowego wówczas organisty, pana Piotra Janiszewskiego. To właśnie on ogłosił nabór do chóru parafialnego, jak również podjął się zorganizowania i prowadzenia chóru, co czyni to do dnia dzisiejszego.

Parafianie lubiący śpiewać, odpowiedzieli na propozycję powstania chóru, wyrażając chęć śpiewania na chwałę Panu Bogu. Po niespełna dwóch miesiącach, chór parafialny zaśpiewał już na Pasterce i w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Chór stał się szybko integralną częścią wspólnoty parafialnej. Ubogacał śpiewem i do dziś to czyni, wszystkie ważne uroczystości w naszej parafii. Na uwagę zasługuje wielkie zaangażowanie chórzystów w coroczne śpiewanie Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek.

Działalność chóru to przede wszystkim uczestnictwo w oprawie muzycznej uroczystych Mszy świętych, Świąt Bożego Narodzenia, Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, odpustu parafialnego.

Chór liczy 25 osób i ciągle czeka na nowych, kochających śpiew i muzykę ludzi. Słowa pieśni mówią:

"Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź,
tam dobre serca mają,
źli ludzie wierzaj mi,
ci nigdy nie śpiewają."



Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać, aby swój talent i wolny czas poświęcili na chwalenie Pana pieśnią, bo podobno kto śpiewa, dwa razy się modli.

Opiekunem duchowym chóru do 2010 roku był ówczesny proboszcz parafii, śp. ks. Stanisław Marek, od 2011 roku opiekunem duchowym chóru jest proboszcz parafii, ks. Kazimierz Grych.

 

chór parafialny