X Forum Formacyjne Moc Misji – Tajemnica Eucharystii

Biskup tarnowski Andrzej Jeż, Wydział ds. Nowej Ewangelizacji i Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej zapraszają w dniach 29-31 stycznia na X Forum Formacyjne Moc Misji – Tajemnica Eucharystii.
Więcej informacji TUTAJ

Życzenia Bożonarodzeniowe

"Zawsze ilekroć pozwolisz, aby Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie"

Matka Teresa z Kalkuty

Rok 2020 Życzenia Bożonarodzeniowe

Drodzy Parafianie, Dobroczyńcy naszej Parafii, Szanowni Goście,

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich przypomnieniem, że nie ma takiej rzeczywistości, która byłaby niezależna od Boga. On czuwa nad wszystkim i nawet z ludzkiej nieprawości potrafi wyprowadzić zbawienie. Dla Jego Słowa nie ma granicy, której nie mogłoby przekroczyć, ponieważ "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało". To Wszechmocne Słowo, przekracza granice cielesności i staje się dla nas Ciałem, Człowiekiem – Jezusem Chrystusem.

Niech to właśnie Wcielone Słowo, napełnia Was wszystkich swoimi darami, niech podtrzymuje w nadziei, podnosi z upadków i prowadzi po ścieżkach doczesności na spotkanie z Nim w wieczności.

Niech w tym trudnym czasie Jezus Chrystus, który rodzi się dla nas wszystkich, pocieszy nas, wleje w nasze serca ogrom ufności w Bożą opatrzność i udzieli potrzebnych łask na cały nadchodzący 2021 rok.

Niech błogosławieństwo Nowonarodzonego wspiera wszystkich parafian i ich rodziny na drogach codziennego pielgrzymowania. Niech ten szczególny czas będzie okazją do otrzymania wielu łask Bożych.

Z modlitwą i błogosławieństwem Wasi duszpasterze

Ksiądz Kazimierz - Proboszcz
Ksiądz Konrad
wraz z członkami grup parafialnych

Koronawirus - Zarządzenia i dekrety Biskupa Tarnowskiego

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego z dnia 16.10.2020 w związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Zarządzenie dostępne jest tutaj

Informujemy, iż lista dekretów i zarządzeń Biskupa tarnowskiego jest dostępna tutaj

Do galerii dodaliśmy fotografie wykonane podczas mszy dziękczynnej za dar powołania zakonnego i złożenia wieczystych ślubów zakonnych przez naszą parafiankę, Siostrę Antoniettę.

Zobacz zdjęcia tutaj

Do galerii dodaliśmy fotografie wykonane podczas mszy dziękczynnej za dar powołania zakonnego i złożenia wieczystych ślubów zakonnych przez naszą parafiankę, Siostrę Sylwię Baron.

Zobacz zdjęcia tutaj

W galerii pojawiły sie fotografie upamiętniające uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Zobacz zdjęcia tutaj

W środę 4 marca przeżywaliśmy święto św. Kazimierza królewicza, który patronuje naszemu Ks. Proboszczowi. Z tej okazji życzymy Ks. Kazimierzowi, aby dobry Bóg hojnie błogosławił w kapłańskiej posłudze, św. Kazimierz patron wypraszał potrzebne łaski, a Maryja matka kapłanów niech wspiera i otacza płaszczem swej opieki. W niedzielę 1 marca o godz. 11.00, została odprawiona Msza św. w intencji Ks. Proboszcza, podczas której dzieci, młodzież i przedstawiciele Rady Parafialnej złożyli Ks. Kazimierzowi imieninowe życzenia.

Zobacz zdjęcia tutaj

W dniu 26.01.2020 odbył się w naszym kościele Koncert Kolęd, przygotowany przez młodzież i dzieci naszej parafii.
Kolędy i pastorałki zaśpiewały grupy: Dziewczęca Służba Maryjna, grupa apostolska młodzieży oraz solistki z naszej parafii: Klaudia Kubic, Weronika Pajor, Julia Strojny i Amelia Dadej.

Na instrumentach: trio smyczkowe Appassionato z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 2 stopnia z Tarnowa w składzie:
skrzypce - Maria Wojnowska, altówka - Dominika Papiernik, wiolonczela- Gabriela Wołek.
Solówki na instrumentach zagrały: Justyna Wołek – saksofon, Malwinka Zelek – flet.
Akompaniament: Ks. Konrad Kupiec – gitara, bęben, pani Teresa Pajor – gitara, Justyna Wołek i Julka Strojny – ukulele.
Koncert prowadzili nasi rodzimi prezenterzy: Justyna Wołek i Kacper Leś.

Na zakończenie wszyscy razem zagrali i zaśpiewali "Wśród nocnej ciszy", ks. Konrad zaczął na gitarze, potem włączyły się pozostałe instrumenty i wszyscy uczestnicy wraz z widownią. Każdy uczestnik dostał na pamiątkę aniołka w formie breloka do kluczy z wygrawerowanym napisem: Koncert Kolęd 2020.

Ten koncert to przykład na to jak piękne wydarzenie artystyczne mogą przygotować młodzi parafianie.

Zobacz zdjęcia tutaj, zobacz filmy tutaj

Dnia 19 stycznia 2020 roku odbył się koncert organowy Pana Witolda Zalewskiego i Jego córki Hanny. Ten, jak i poprzednie sześć koncertów był hołdem składanym dla ojca i dziadka: - śp. Krzysztofa Zalewskiego – długoletniego naszego organisty w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Zachęcamy do przeczytania okolicznościowej wzmianki o tym wydarzeniu

W drugi dzień świąt młodzież, oraz dzieci naszej parafii wyruszyły tradycyjnie, jak co roku z kolędą misyjną, aby w ten sposób wspierać swoich rówieśników z krajów misyjnych. Serdeczne Bóg zapłać, tym wszystkim, którzy przyjęli kolędników misyjnych, jak również, za złożone ofiary na cele misyjne. Zebrana kwota, to 7787 zł. Gorące podziękowania również, dla naszych kolędników.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas rozesłania kolędników misyjnych.

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - K2 Search