6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK A, II 17.05.2020

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. Nabożeństwa majowe w dzień powszedni, po Mszy św. 18.00, zaś w sobotę po Mszy świętej o 7.00. W niedzielę zaś. o godz. 17.30. W naszym kościele uwzględniając ostatnie przepisy państwowe, może teraz uczestniczyć 35 osób. Ale ta liczba może być większa, bo na polu, są ławki, a także rozłożone krzesełka. Zapraszamy! Prosimy pamiętać o maseczkach i zachowaniu odpowiedniej odległości. A przystępując do spowiedzi świętej, do której też zachęcamy, pamiętajmy aby płynem spryskać folię przy konfesjonale i wytrzeć, przed i po spowiedzi. Nie wszyscy o tym pamiętają, dlatego chcemy to przypomnieć. Takie są wymogi sanitarne.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

• W poniedziałek: 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Prośmy Go, aby jako Święty Rodak, orędował za naszą Ojczyzną. Zainteresujmy się wieloma programami telewizyjnymi poświęconemu Ojcu Świętemu. A także Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
    • W piątek: Św. Rity z Cascii.
    • Od poniedziałku do środy, modlimy się za urodzaje, o dobre plony, aby nie groziła nam susza.
    • W niedzielę: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu modlimy się za Kościół w Chinach. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  3. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze złożone w ubiegłą niedzielę na sumę 4720 zł. Dziękujemy także za ofiary na cele parafialne złożone na konto parafii, czy w inny sposób. Dziękujemy także mieszkańcom ulic: Parcelowej, Rzemieślniczej, Solskiego, część Wschodnia za ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Na Górkach.

4. Aż chce się czytać, bo tyle ciekawych artykułów jest w "Gościu Niedzielnym" i w innych czasopismach. Skorzystajmy, bo warto!

INTENCJE MSZALNE: 18.05.2020 - 24.05.2020 R.

1. ++ Stanisławy, w 31 roczn. śm., Franciszka Musiał – 18.00
    2. + Marii Wąsik, w 2 roczn. śm. – 18.00