OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK A, II 17.05.2020

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. Nabożeństwa majowe w dzień powszedni, po Mszy św. 18.00, zaś w sobotę po Mszy świętej o 7.00. W niedzielę zaś. o godz. 17.30. W naszym kościele uwzględniając ostatnie przepisy państwowe, może teraz uczestniczyć 35 osób. Ale ta liczba może być większa, bo na polu, są ławki, a także rozłożone krzesełka. Zapraszamy! Prosimy pamiętać o maseczkach i zachowaniu odpowiedniej odległości. A przystępując do spowiedzi świętej, do której też zachęcamy, pamiętajmy aby płynem spryskać folię przy konfesjonale i wytrzeć, przed i po spowiedzi. Nie wszyscy o tym pamiętają, dlatego chcemy to przypomnieć. Takie są wymogi sanitarne.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • W poniedziałek: 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Prośmy Go, aby jako Święty Rodak, orędował za naszą Ojczyzną. Zainteresujmy się wieloma programami telewizyjnymi poświęconemu Ojcu Świętemu. A także Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
  • W piątek: Św. Rity z Cascii.
  • Od poniedziałku do środy, modlimy się za urodzaje, o dobre plony, aby nie groziła nam susza.
  • W niedzielę: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu modlimy się za Kościół w Chinach. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 3. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze złożone w ubiegłą niedzielę na sumę 4720 zł. Dziękujemy także za ofiary na cele parafialne złożone na konto parafii, czy w inny sposób. Dziękujemy także mieszkańcom ulic: Parcelowej, Rzemieślniczej, Solskiego, część Wschodnia za ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Na Górkach.

 4. Aż chce się czytać, bo tyle ciekawych artykułów jest w "Gościu Niedzielnym" i w innych czasopismach. Skorzystajmy, bo warto!

 

 

INTENCJE MSZALNE: 18.05.2020 - 24.05.2020 R.

 • Poniedziałek:
  1. ++ Stanisławy, w 31 roczn. śm., Franciszka Musiał – 18.00
  2. + Marii Wąsik, w 2 roczn. śm. – 18.00
 • Wtorek:
  1. W int. Andrzeja Ducha, w 60 roczn. urodzin – 18.00
  2. + Bogdana Burdy, w 30 dzień po śm. – 18.00
 • Środa:
  1. ++ Józefa, w 20 roczn. śm., Włodzimierza – 18.00
  2. + Janiny Mechel, z int. Beaty, wnuczki – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Janiny Mechel , z int. Bogusi, wnuczki z mężem – 18.00
 • Piątek:
  1. + Janiny Mechel, z int. Bernadki, wnuczki z narzeczonym – 18.00
  2. + Janiny Mechel, z int. Zofii i Kazimierza Ignacok – 18.00
 • Sobota:
  1. W int. Jana Skrzypka, w 95 rocz. urodzin – 7.00
  2. Dziękczynna – błagalna w int. Heleny, wraz z rodziną – 7.00
 • Niedziela:
  1. + Heleny Kopacz – 7.00
  2. W int. Jakuba Cisonia w 18 roczn. urodzin, z int. babci i dziadka – 9.00
  3. W int. Ks. Kazimierza w 41 roczn. święceń kapłańskich – 11.00
  4. ++ Wiktorii, Jacka, Mariana /s/, Cierniaka – 18.00