OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK A, II 26.04.2020

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XII Tydzień Biblijny pod hasłem: "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia". Sięgajmy często po Słowo Boże, niech ono nas prowadzi w życiu. Czytajmy Pismo Święte w swoich rodzinach.

 2. Przypominamy że zgodnie z zarządzeniem że jedna osoba na 15 m2, może w naszym kościele przebywać 22 osoby. Aby to usprawnić, to w przedsionku kościoła w koszyczku, są obrazki z numerami od 1 do 22. Wchodząc należy je zabrać do kościoła. Jeżeli widzimy że już ich brakło, to znaczy że w kościele jest już pełny stan wiernych. Wtedy należy się dyskretnie wycofać, ale nie do domu, ale pozostać w przedsionku, albo na polu i uczestniczyć we Mszy świętej. Oczywiście do Komunii świętej, można przystąpić. Te obrazki z numerkami należy po zakończeniu Mszy świętej zwrócić z powrotem do koszyczka.

 3. W tym tygodniu przeżywamy:

  • W środę: Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W piątek: Wspomn. Św. Józefa, rzemieślnika.
  • W sobotę: Uroczystość Maryi Panny, Królowej Polski, przeniesione z niedzieli. Bardzo ważne święto maryjne. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  • Pierwszy piątek miesiąca. Msze święte w tym dniu o 7.00 i 18.00. Spowiedź święta w tym dniu od 17.00. Oprócz tego spowiadamy poł godziny przed każdą Mszą świętą. Niestety na razie niemożliwa jest posługa sakramentalna do chorych.
  • W piątek rozpoczynamy Nabożeństwa majowe. Będą one po Mszach świętych. W dzień powszedni po 18.00, w sobotę po 7.00, a w niedzielę o 17.30. Zachęcamy do odprawiania tych Nabożeństw również w domu. Prośmy Maryję, naszą patronkę, aby bezpiecznie prowadziła nas, przez ten trudny czas.
 4. Dziękujemy za ofiary na cele parafialne składane na konto parafii, czy to do kopert. Pozwalają nam one w miarę na funkcjonowanie parafii. Wam też nie jest łatwo, a jednak potraficie się dzielić z innymi. I to jest piękne. Stokrotne Bóg zapłać! Można dalej je składać.

  W tym tygodniu o ofiary na sprzątanie prosimy mieszkańców ulic: Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego.

 5. Czytajmy prasę katolicką, która też niech będzie dla nas umocnieniem w wierze.

 

 

INTENCJE MSZALNE:27.04.2020 - 03.05.2020 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. sąsiadów z ul. Słotwińskiej i Młyńskiej – 18.00
  2. + Matyldy Adamczyk, z int. Kostuchów – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. sąsiadów z ul. Słotwińskiej i Młyńskiej – 7.00
  2. Z prośbą o potrzebne siły, w walce z chorobą i zdrowie dla Krzysztofa, z int. Marii /s/ z mężem – 7.00
 • Środa :
  1. + Stanisława Kusiaka, z int. żony i dzieci, z rodzinami z okazji urodzin – 18.00
  2. + Jerzego Mrzygłoda, z okazji imienin z int. żony z dziećmi – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Olgi Lechowicz, z int. sąsiadów z ulicy Kołłątaja i Dworcowej – 7.00
 • Piątek:
  1. Janiny Pabian, z int. chrześnicy Małgorzaty z Borzęcina – 7.00
  2. W int. Gabrieli Wołek, w 18 roczn. urodzin – 18.00
 • Sobota:
  1. NMP. Królowej Polski: 1/ + Marii Ciemięga w roczn. śm. – 7.00
  2. + Jana Wołka, w roczn. śm. – 9.00
  3. W int. parafian o potrzebne siły, łaski Boże, w przetrwaniu tych trudnych chwil – 11.00
 • Niedziela:
  1. Z int. Róży Barbary Wąsik – 7.00
  2. + Franciszka Zięcia w 17 roczn. śm. – 9.00
  3. ++ Genowefy, Antoniego, Ryszarda Kopacza – 11.00
  4. + Władysława Zachary, w 4 roczn. śm. z int. rodziny – 18.00