2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

ROK A, II 19.04.2020

1. Obchodzimy dzisiaj NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpoczyna 76 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem; "Miłosierdziem budujemy Kościół Boży". Jest to również święto patronalne Caritas. Członkiniom z Caritasu parafialnego dziękujemy za pracę. Niech każdy z nas, stanie się wolontariuszem, niosącym drugim pomoc.

Dzisiaj też Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o godz. 11.30

W Godzinie Miłosierdzia Bożego, w swoich domach zgromadźmy się na modlitwie odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc Jezusa Miłosiernego o miłosierdzie nad nami i nad całym światem ogarniętym przez wirus. Jezu, ufamy Tobie!

2. Zgodnie z zarządzeniem rządu i Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza z 18 kwietnia tego roku, od poniedziałku będzie mogła brać udział większa liczba wiernych we Mszach świętych w naszych kościołach, czyli 1 osoba na 15m2. Na naszą świątynię wypada to 22 osoby, bowiem powierzchnia naszego kościoła liczy 330 m2. Pierwszeństwo mają ci, którzy mają intencje Mszy świętej.

Możliwość spowiedzi w środę od 17.00, w pozostałe dni pół godziny przed Mszą świętą. O 17.30 w środę, będzie udzielana Komunia święta dla tych, co nie zostaną na Mszę świętą. Ks. Biskup zachęca, aby w okresie wielkanocnym, czyli do 7 czerwca, wierni mogli skorzystać ze spowiedzi świętej.

Dziękujemy wam za modlitwę i wszelkie objawy życzliwości. Mamy nadzieję, że znów spotkamy się "na żywo", a nie tylko przez środki komunikacji społecznej. Tymczasem zaś zachęcamy do łączenia się z nami i uczestniczenia we Mszach świętych przez transmisje, na stronie internetowej parafii przez YouTube a także z innych kościołów przez radio i telewizję.

3. W tym tygodniu przeżywamy:

• W czwartek: Św. Wojciecha, Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Patrona Akcji Katolickiej. Módlmy się w jej intencji.
    • W sobotę; Św. Marka Ewangelisty.
    • W przyszłą niedzielę, jako Niedzielę Biblijną.
  4. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafii. W dalszym ciągu można to czynić. Nie wiadomo jak długo będzie ta sytuacja trwała, dlatego one pozwalają na to, aby parafia w miarę funkcjonowała. O ofiary na sprzątanie prosimy mieszkańców ulicy Kołłątaja cz. I.

5. Niech prasa katolicka nie będzie zalegała na stoliku, ale z niej korzystajmy!!

INTENCJE MSZALNE:20.04.2020 - 26.04.2020 R.

1. + Ignacego Węglarza, z int. Janusza /s/, z rodziną – 18.00
    2. O przebłaganie za grzechy nasze i całego świata – 18.00
    1. + Ignacego Węglarza, z int. Piotra, Anny, Renaty, wnuków z rodzinami – 7.00
    2. O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka – 7.00