OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ROK A, II 12.04.2020

 1. ALLELUJA, JEZUS ŻYJE ! Ta radosna prawda, napełnia nasze serca. Cieszmy się więc z tego, że Chrystus zmartwychwstając pokonał śmierć i szatana. Do każdego z nas w tym trudnym czasie, kieruje słowa otuchy: "ufajcie, jam zwyciężył świat". "Nie bójcie się, pokój wam!" Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pragniemy my kapłani złożyć Wam życzenia: Niech cud Zmartwychwstania Pańskiego, objawi się w waszych sercach z nową mocą i siłą. Niech Jezus Chrystus, opromienia nasze życie, światłem swojego Zmartwychwstania. Niech szczodrze darzy łaską i napełnia nadzieją, że wszystko w życiu ma sens, a cierpienie, choroba i klęska mogą kończyć się zwycięstwem. Alleluja, Jezus żyje! Spokojnych, Bożych Świąt Wielkanocy !

 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o godz. 11.30.

  Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Odprawiajmy ją w swoich domach.

 4. W dalszym ciągu trwa zarządzenie że w kościołach we Mszach świętych może uczestniczyć 5 osób, oprócz tych którzy posługują przy ołtarzu. Pierwszeństwo mają, ci którzy zamówili Mszę świętą. Zachęcamy do łączenia się z nami przez naszą stronę parafialną. Transmisja na Youtube. Z tej okazji dziękujemy naszemu parafianinowi, Wojciechowi Mleczce, informatykowi, za to co zrobił, aby ten przekaz był dobry. Został poprowadzony światłowód z kościoła do plebanii, co od razu poprawiło jakość odbioru. Dziękujemy też Krzysztofowi Szczęśniakowi, za prowadzenie i obsługę naszej strony parafialnej, za zamieszczanie na nich ważnych ogłoszeń.

 5. Dziękujemy za ofiary złożone na konto parafii. Pozwolą one nam chociaż w części zaradzić potrzebom parafii. Są one w dalszym ciągu bardzo ważne, gdy nie ma regularnych składek niedzielnych. A parafia funkcjonuje nadal, tak jak dawniej, płatności są dokonywane. Można te ofiary w dalszym ciągu składać.

 6. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Chmielnej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Czarnowiejskiej, Spacerowej, Piaskowej i Zagłoby.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 13.04.2020 - 19.04.2020 R.

 • Poniedziałek Wielkanocny:
  1. ++ Mariana Dadeja, Wandy, Stefana Kłusek – 7.00
  2. W int. Lucyny i Zbigniewa Olchawa, w 40 roczn. ślubu – 9.00
  3. ++ Stefanii, Stanisławy, Mieczysława Gibała, z int. córki z rodziną – 11.00
  4. +Matyldy Adamczyk, w 7 dzień po śm. z int. męża, Marii siostry, Bogumiła chrzestnego–18.00
 • Wtorek:
  1. + Jana Bieńka, z int. rodziny Szczęśniaków i Hudy – 7.00
  2. + Matyldy Adamczyk, z int. męża – 7.00
 • Środa:
  1. + Jana Bieńka, z int. rodziny Szczęśniaków i Hudy – 18.00
  2. + Ignacego Węglarza, z int. żony – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. Marii, córki z rodziną – 7.00;
 • Piątek:
  1. W int. Cecylii Kornaś, w 60 roczn. urodzin, z int. męża i córek – 18.00
  2. W int. Martyny i Józefa Wąsik w 10 roczn. ślubu – 18.00
 • Sobota:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. Lucyny córki z mężem – 7.00;
  2. + Matyldy Adamczyk, z int. męża – 7.00
 • Niedziela:
  1. + Krzysztofa Wąsika, w roczn. śm. – 7.00;
  2. ++ Stanisławy, Eugenii, Tadeusza, Krystyny Szydłowskich – 9.00
  3. W int. Bożeny i Krzysztofa Odzimkowskich, w 30 roczn. ślubu, z int. dzieci – 11.00
  4. W int. parafian – 18.00