5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A, II 29.03.2020

1. To już 5 Niedziela Wielkiego Postu, który powoli dobiega końca. Przypominamy że w Mszach świętych może brać udział zgodnie z Dekretem Ks. Biskupa 5 osób, oprócz Służby Liturgicznej. Nie odwołujemy żadnej Mszy świętej, ani w niedzielę, ani w dzień powszedni. Tak samo są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa, z zachowaniem przepisów.

Nie będzie poświęcenia palm w Niedzielę Palmową, procesji z palmami i konkursu palm.

W tym trudnym czasie, pamiętajmy o osobach w podeszłym wieku i samotnych. Łączmy się w tym czasie duchowo, z Kościołem, korzystając ze środków masowego przekazu, i prośmy Pana Boga o siłę do przetrwania tego kryzysu.

2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek od 17.00 – 18.00, adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, z zachowaniem przepisów. W I piątek Msza święta również rano o 7.00. Na I piątek nie będzie posługi do chorych. Być może z zachowaniem przepisów będzie to możliwe przed świętami.

3. W związku ze stanem epidemii w naszym kraju, zostały odwołane spowiedzi przedświąteczne w tradycyjny sposób, we wszystkich parafiach. Jednak można będzie skorzystać z Sakramentu Pokuty. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w I czwartek i w I piątek miesiąca od godz. 17.00 z zachowaniem przepisów. Również będziemy spowiadać w Wielkim Tygodniu, z zachowaniem przepisów.

4. Caritas informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją w kraju odwołujemy akcję "Rodzina dla rodziny". Pomimo trudności, chcemy jednak przygotować paczki świąteczne szczególnie dla seniorów. Dlatego prosimy o pomoc. W tutejszych sklepach można zrobić zakupy i pozostawić je w wystawionych koszach. Jeżeli ktoś ma życzenie może przynieść produkty do zakrystii do dnia 5 kwietnia. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc. Z wyrazami wdzięczności. Caritas Parafialna. Adresy sklepów do składania żywności: Evka – ul. Solskiego; U Krzycha – ul. Kołłątaja; Carrefour – ul. Kopernika.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy dokonali wpłat na konto parafii na cele parafialne. Gdy nie można je złożyć w kościele, gdy wstrzymane są składki, można w dalszym ciągu je dokonywać na konto parafii.

6. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Kopernika cz. I. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Chmielnej.

INTENCJE MSZALNE: 30.03.2020 - 05.04.2020 R.

1. + Jana Bieńka, z int. Urszuli i Stanisława Szeligi – 18.00
    2. + Jana Bieńka, z int. Katarzyny, córki – 18.00
    1. + Jana Bieńka z int. Anny, córki – 7.00
    2. O przebłaganie za grzechy rodziny – 7.00