2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A, II 08.03.2020

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Modlimy się dzisiaj w intencji misjonarzy polskich, i składamy ofiary do puszek na ten cel. Dzisiaj też modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na ten cele gospodarcze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Wielki Post niech nam pomogą przeżyć bardziej Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 i Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30., na które zapraszamy wszystkich. W tym tygodniu Drogę Krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka.

2. Za dwa tygodnie 22 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu, nasza parafia przeżywać będzie Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa Ordynariusza. Jesteśmy już po wszystkich wcześniejszych wizytacjach. Jako przygotowanie do niej będzie Triduum w dniach 18,19,20 marca. Módlmy się w tej intencji. Plan wizytacji został w pełni zaakceptowany przez Ks. Biskupa. Znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

3. Spotkania:

• W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
    • We wtorek zapraszamy na Mszę św. na 18.00 i na spotkanie z Ks. Mgr Stanisławem Wojdakiem, dawnym misjonarzem w Afryce. Zapraszamy każdego, Róże Różańcowe, a szczególnie członków wszystkich grup parafialnych, a jeszcze szczególniej dzieci i młodzież, a także Służbę Liturgiczną, DSM, Grupę młodzieżową, VII klasę. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00. Po Mszy św. w ramach spotkania Ks. Stanisław przedstawi film o misjach.
    • W piątek po Mszy św. wieczornej, ważne przed wizytacją spotkanie Rady Duszpasterskiej.
    • W sobotę o 17.00 Msza święta dla Amazonek.
  4. Caritas zaprasza wszystkich do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Ofiara za baranka 6 zł, ofiara za paschalik 6 zł. Zaczynamy już dzisiaj. Mile widziane większe datki. Dzieci zaś zapraszamy po skarbonki (są na stoliku z gazetami). Jałmużna zebrana przez was, czyli dzieci, to "Dar Juniora, dla Seniora". Bóg zapłać. Caritas.

5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic. Jagodowej i Prostej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Stawowej.

6. Sięgajmy po prasę katolicką. Bo oferta jest bogata jest w nich co poczytać.

INTENCJE MSZALNE: 09.03.2020 - 15.03.2020 R.

1. ++ Kazimiery, Władysława Supersona – 18.00
    2. + Edwarda Koczwary – 18.00