1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A, II 01.03.2020

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. Powoli wchodzimy w ten święty czas łaski i naszego nawrócenia. Pomogą nam w tym Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30 i Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy wszystkich na nie. Następną Drogę Krzyżową poprowadzi Rada Duszpasterska.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

• Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę miesiąca. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą świętą, a w czwartek i w piątek od. godz. 17.00. Zachęcamy do niej, aby z oczyszczoną duszą przeżywać czas Wielkiego Postu.
    • W pierwszy czwartek o 17.00 , adoracja w intencji powołań kapłańskich a potem Msza św. o 18.00. Zapraszamy !
    • W pierwszy piątek Msza święta, także rano o godz. 7.00, a potem posługa sakramentalna do chorych.
    • W pierwszą sobotę Msza św. o 7.00 i Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.
    • W przyszłą środę; Święto św. Kazimierza, królewicza. Wszystkim solenizantom składamy życzenia, wraz z modlitwą. A ks. Kazimierzowi, proboszczowi, życzymy też wiele łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej, a Maryja Matka kapłanów niech wyprasza potrzebne łaski i otacza płaszczem swej opieki.
    • W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze
    • Także W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji Misji i do puszek składać ofiary, na dzieło pomocy dla misjonarzy.
  3. Przypominamy że w IV Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 22 marca w naszej parafii jest Wizytacja Kanoniczna Ks. Biskupa Ordynariusza. Jesteśmy już po wizytacji organowej, gospodarczej i katechetycznej. Czeka nas jeszcze wizytacja kancelaryjna. Módlmy się w tej intencji.

4. Spotkania w tym tygodniu:

• W piątek – Grupy apostolskiej młodzieży. W sobotę o 9.00 – DSM
  5. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Głuchej, Młyńskiej i Słotwińskiej za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Jagodowej i Prostej.

6. Dobrze , gdyby jednym z postanowień wielkopostnych, było czytanie Pisma Świętego i prasy katolickiej. A jest co poczytać, dlatego zachęcamy.

INTENCJE MSZALNE: 02.03.2020 - 08.03.2020 R.

1. + Kazimierza Stypki, z ok. imienin, z int. żony z dziećmi – 18.00
    2. + Kazimierza Ćwika – 18.00
    1. ++ Stefanii w 17 roczn. śm., Walentego Nowak – 7.00
    2. + Ks. Władysława Mrówki, z int. Ireny Czesak – 7.00
    1. W int. Ks. Kazimierza, w dniu imienin, z in członków Odnowy w Duchu Św. – 18.00
    2. O szczęśliwe rozwiązanie dla Pauliny i zdrowie dla dziecka – 18.00
    1. W int. Heleny Olchawa w 90 roczn. urodzin – 18.00
    1. + Olgi Lechowicz, z int. Danuty /c/, wnuczki Asi i prawnuków – 7.00
    2. + Kazimierza, z okazji imienin – 18.00
    1. + Ryszarda Sukiennika w 13 rocz. śm. – 7.00
    2. + Bolesława Smagi, z int. rodziny Kądziołków, Moniki, Mateusza Siudut – 7.00
    1. ++ Julii, Stanisława Cierniaka – 7.00
    2. + Kazimierza Bernacika, z ok. imienin, oraz o zdrowie i błog. Boże dla Józefy, w 80 roczn. urodzin – 9.00
    3. + Emila Zaleńskiego, w 21 roczn. śm. – 11.00
    4. W int. parafian – 18.00
    5. W Paragwaju od 1 marca będą odprawiane Msze św. Gegoriańskie za + Barbarę Obal.