ROK A, II 23.02.2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość pod hasłem: "Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach". Módlmy się w tej ważnej intencji, szczególnie przez ten tydzień.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. mgr Krzysztofa Klimczaka, proboszcza parafii Czarny Potok, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać za nie. Również Niedziela Synodalna.

2. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypywaniem głów popiołem jako oznaką pokuty o 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne.

3. W Wielkim Poście Nabożeństwa pasyjne to:

DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 17.30. Pierwszą poprowadzi kapłan, a następną członkowie Rady Duszpasterskiej.

GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.15. Bezpośrednio po Nabożeństwach pasyjnych Msza święta. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych Nabożeństwach.

4. 22 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu, nasza parafia przeżywać będzie Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa Ordynariusza. Musimy się do tego również duchowo przygotować. Dlatego w dniach 18,19,20 marca organizujemy specjalne Triduum. Módlmy się w tej intencji. A w sobotę i niedzielę 29 lutego i 1 marca wizytacja u św. Jakuba w Brzesku, która rozpoczyna wizytację w Dekanacie. Nasza parafia jest czwarta w kolejności.

5. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Medziugorie w dniach od 21 do 28 września. Ilość miejsc jest ograniczona, a zapisało się już z naszej parafii kilkanaście osób.

6. Zachęcamy też do udziału w Seminarium Odnowy wiary, które rozpoczyna się jutro w parafii Miłosierdzia Bożego. Program na afiszach. Naprawdę warto!

7. Spotkania:

• W poniedziałek – Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
    • We wtorek o 18.00 – Parafialnego Zespołu Synodalnego.
    • W środę – uczniów VIII klasy, wraz z rodzicami.
    • W piątek – Grupy apostolskiej młodzieży.
    • W sobotę o 9.00 – DSM.
  8. Dziękujemy mieszkańcom ulic; Wyspowej, Bagienna cz. II, za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Głucha, Młyńska i Słotwińska.

9. Nowo otwarty Niepubliczny żłobek i przedszkole "Wyspa skarbów" z siedzibą na osiedlu Jagiełły w okolicach Urzędu Skarbowego w Brzesku już działa. Zapraszamy chętnych rodziców do zapisu do żłobka i oddziału przedszkolnego. Wszelkie informacje dostępne na banerach i stronie internetowej przedszkola.

10. Jakie bogactwo ciekawych artykułów w czasopismach religijnych. Skorzystajmy!

INTENCJE MSZALNE: 24.02.2020 - 01.03.2020 R.

1. + Emilii Pulak – 18.00
    2. + Katarzyny Szeliga, z int. Stanisława /s/, z żoną – 18.00