ROK A, II 26.01.2020

1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego, ustanowiona w 2019 r. przez Ojca Św. Franciszka. Można z tej okazji pobrać sobie specjalne foldery, znajdujące się na stoliku przy gazetach. Również Niedziela Synodalna. Z tej okazji można również pobrać Foldery Synodalne. Módlmy się w tej intencji.

• W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• We wtorek: Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
    • W środę : Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
    • W piątek: Św. Jana Bosko, kapłana.
    • W Niedzielę: Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Bardzo ważne święto Maryjne. Poświęcenie Gromnic. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary są składane na Zakony Klauzurowe.
    • I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, i Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca.
    • W poniedziałek: Modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy!
  2. W dniach 1 i 2 lutego w Tarnowie odbędzie się IX Forum Charyzmatyczne, pod hasłem: "Moc Obecności – Eucharystia". W Forum wezmą też udział również osoby z naszej Parafii, kilkanaście, ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, razem z Ks. Proboszczem.

3. Rozpoczęły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Niech dzieci i młodzież spędzi je dobrze, odpoczywając, ale równocześnie pamiętając o modlitwie, Mszy św., przeczytaniu wartościowej książki.

4. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulicy Solskiego, cz. Zachodnia, Parcelowej, Rzemieślniczej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Na Górkach. Równocześnie zakupiono troje drzwi, do łazienek w kościele i trwa ich wymiana.

5. Jakie bogactwo ciekawych artykułów w czasopismach religijnych. Skorzystajmy!

INTENCJE MSZALNE: 27.01.2019 - 02.02.2020 R.

1. O szczęśliwe rozwiązanie dla Karoliny, i o zdrowie i błog. Boże – 18.00
    1. + Józefa Bąka – 7.00