ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

ROK A, II 12.01.2020

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego. Na początku każdej Mszy św. pokropienie wodą święconą, która ma nam przypomnieć nasz chrzest św. i obowiązki z niego wynikające. Także ucałowanie chrzcielnicy po każdej Mszy świętej. Kończy się czas Bożego Narodzenia, a od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły w ciągu roku.

Dzisiaj też modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze.

2. Serdecznie zapraszamy seniorów naszej parafii, osoby samotne i pary małżeńskie seniorów na spotkanie opłatkowe, 19 stycznia w sobotę na Mszę świętą na godz. 14.00 do kościoła, a potem, na obiad i kolędowanie na plebanię. Zapewniamy transport. Caritas parafialna.

3. W przyszłą niedzielę na godz. 19.00, zapraszamy na Koncert organowy Witolda Zalewskiego i jego córki Hanny Zalewskiej. Będą zaprezentowane najbardziej znane utwory muzyczne.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Św.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli nas kapłanów z wizytą duszpasterską. Za życzliwość, gościnność, za ofiary złożone z tej okazji. Część z nich zostanie przeznaczona na cele diecezjalne i parafialne. Tych, którzy z różnych względów byli nieobecni, a chcieliby jeszcze wizyty duszpasterskiej, niech się zgłaszają w tej sprawie do Ks. Konrada. Bóg zapłać! .

6. Spotkania:

• W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. A także ministrantów i lektorów.
    • W środę: Zapraszamy dzieci z klasy III, przygotowujących się do I Komunii Św. z rodzicami.
    • W piątek – Grupy apostolskiej młodzieży.
    • W sobotę: DSM o godz. 10.00. Zapraszamy!
    • W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. w kościele św. Jakuba dla członków Akcji Katolickiej dekanatu brzeskiego, na 20 – lecie tamtejszego Oddziału, a potem spotkanie w "Grecji". Niech członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej udadzą się na te uroczystości.
  7. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie mieszkańcom ulic: Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Dworcowa, Solskiego, strona zachodnia.

8. Nie wolno nam zrezygnować z czytania prasy katolickiej. Dlatego zachęcamy do jej nabywania.

INTENCJE MSZALNE: 13.01.2020 - 19.01.2020 R.

1. + Bolesława Smagi, z int. Przemysława Kumorka z rodziną – 18.00
    2. + Jana Ważydrąga, z int. Piotra /s/, z Wiolettą /ż/ i synami – 18.00