4 NIEDZIELA ADWENTU

ROK A, II 22.12.2019

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. We wtorek Wigilia, a więc w naszych domach zasiądziemy w zgodzie do wigilijnego stołu, przełamiemy się opłatkiem. Niech towarzyszy temu czytanie Pisma świętego, modlitwa, zaproszenie samotnych. O godz. 24.00 udajmy się licznie na Pasterkę. Składka z Pasterki zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

2. W Dzień Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 24.00 – Pasterka a następnie porządek niedzielny czyli o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Niezależnie czy przyjdziemy na Pasterkę, przyjdźmy również na Msze świętą także w ciągu dnia świątecznego, bo trudno w tak wielkie święto zostać w domu.

3. W drugi dzień świąt Świętego Szczepana. Składka na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie. Również w naszej parafii kolęda misyjna. Przyjmijmy życzliwie kolędników misyjnych, którymi będą dzieci i młodzież. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

Również w tym tygodniu przeżywamy: W piątek: Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie i kosztowanie wina. Przynieśmy je do kościoła. W sobotę: Świętych Młodzianków Męczenników. W przyszłą Niedzielę – Święto, Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela Synodalna.

4. W przyszły piątek, rozpocznie się wizyta duszpasterska parafii, zwana kolędą. Jest ona wizytą kapłana w rodzinie. Do jej istoty należy wspólna modlitwa i błogosławieństwo rodzin. Stąd przygotujmy ołtarzyk domowy. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechez. Starajmy się aby w tym czasie w domu byli wszyscy obecni. Będzie można porozmawiać o sprawach rodzinnych, parafialnych, duszpasterskich. W tym roku wizyta będzie prowadzona pod kątem wizytacji kanonicznej naszej parafii, która odbędzie się 22 marca. W czasie kolędy Msze święte w dzień powszedni będą odprawiane tylko rano. W niedzielę i święta kolędy nie będzie. Program jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Oto program kolędy: W piątek: Ul. Za Lasem, Jagodowa, Prosta; oraz Ul. Kopernika. W sobotę: Ul. Bagienna cz. I, Cichy Kącik; oraz Wyspowa, Bagienna cz. II. W poniedziałek : Ul. Solskiego; oraz Ul. Kolejowa i Na Górkach. Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.00. Prosimy o pojazdy.

5. Dziękujemy Akcji Katolickiej za zrobienie szopki i wystrój kościoła i tym, którzy im pomagali. Dziękujemy tym, którzy złożyli dary, szczególnie słodycze dla paczek, szczególnie zaś dzieciom z Przedszkola "Bajka", za wiele darów, do których też przyczynili się ich rodzice. Dziękujemy także za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulicy Piwnej W tym tygodniu prosimy także o to mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby, Czarnowiejskiej.

6. Sięgnijmy po prasę katolicką, jest wiele do czytania. Szczególnie "Gość Niedzielny", zwiększona objętość 100 str. – cena 10 zł. z dodatkami, "Niedziela", też zwiększona objętość 90 str. – cena 10 zł. z płytą z kolędami i z Kalendarzem, "Kościół nad Uszwicą", "Miłujcie się" i inne.

INTENCJE MSZALNE: 23.12.2019 - 29.12.2019 R.

1. + Barbary Obal, z int. rodziny Ćików – 18.00
    2. + Jana Kuśnierza – 18.00
    1. + Czesławy w 17 roczn. śm. , Bolesława Smaga – 7.00
    2. ++ Andrzeja, Władysławy w 59 roczn. urodzin – 7.00