OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ADWENTU

ROK A, II 22.12.2019

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. We wtorek Wigilia, a więc w naszych domach zasiądziemy w zgodzie do wigilijnego stołu, przełamiemy się opłatkiem. Niech towarzyszy temu czytanie Pisma świętego, modlitwa, zaproszenie samotnych. O godz. 24.00 udajmy się licznie na Pasterkę. Składka z Pasterki zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 2. W Dzień Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 24.00 – Pasterka a następnie porządek niedzielny czyli o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Niezależnie czy przyjdziemy na Pasterkę, przyjdźmy również na Msze świętą także w ciągu dnia świątecznego, bo trudno w tak wielkie święto zostać w domu.

 3. W drugi dzień świąt Świętego Szczepana. Składka na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie. Również w naszej parafii kolęda misyjna. Przyjmijmy życzliwie kolędników misyjnych, którymi będą dzieci i młodzież. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

  Również w tym tygodniu przeżywamy: W piątek: Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie i kosztowanie wina. Przynieśmy je do kościoła. W sobotę: Świętych Młodzianków Męczenników. W przyszłą Niedzielę – Święto, Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela Synodalna.

 4. W przyszły piątek, rozpocznie się wizyta duszpasterska parafii, zwana kolędą. Jest ona wizytą kapłana w rodzinie. Do jej istoty należy wspólna modlitwa i błogosławieństwo rodzin. Stąd przygotujmy ołtarzyk domowy. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechez. Starajmy się aby w tym czasie w domu byli wszyscy obecni. Będzie można porozmawiać o sprawach rodzinnych, parafialnych, duszpasterskich. W tym roku wizyta będzie prowadzona pod kątem wizytacji kanonicznej naszej parafii, która odbędzie się 22 marca. W czasie kolędy Msze święte w dzień powszedni będą odprawiane tylko rano. W niedzielę i święta kolędy nie będzie. Program jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

  Oto program kolędy: W piątek: Ul. Za Lasem, Jagodowa, Prosta; oraz Ul. Kopernika. W sobotę: Ul. Bagienna cz. I, Cichy Kącik; oraz Wyspowa, Bagienna cz. II. W poniedziałek : Ul. Solskiego; oraz Ul. Kolejowa i Na Górkach. Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.00. Prosimy o pojazdy.

 5. Dziękujemy Akcji Katolickiej za zrobienie szopki i wystrój kościoła i tym, którzy im pomagali. Dziękujemy tym, którzy złożyli dary, szczególnie słodycze dla paczek, szczególnie zaś dzieciom z Przedszkola "Bajka", za wiele darów, do których też przyczynili się ich rodzice. Dziękujemy także za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulicy Piwnej W tym tygodniu prosimy także o to mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby, Czarnowiejskiej.

 6. Sięgnijmy po prasę katolicką, jest wiele do czytania. Szczególnie "Gość Niedzielny", zwiększona objętość 100 str. – cena 10 zł. z dodatkami, "Niedziela", też zwiększona objętość 90 str. – cena 10 zł. z płytą z kolędami i z Kalendarzem, "Kościół nad Uszwicą", "Miłujcie się" i inne.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 23.12.2019 - 29.12.2019 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Barbary Obal, z int. rodziny Ćików – 18.00
  2. + Jana Kuśnierza – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Czesławy w 17 roczn. śm. , Bolesława Smaga – 7.00
  2. ++ Andrzeja, Władysławy w 59 roczn. urodzin – 7.00
 • Środa – Boże Narodzenie:
  1. W pewnej intencji – 24.00
  2. W pewnej intencji – 24.00
  3. ++ Barbary Obal, z int. Andrzeja i Danuty Dubiel – 7.00
  4. + Stanisława Dadeja, w 4 roczn. śm – 9.00
  5. W int. Joanny i Piotra Janiszewskich w 4 roczn. ślubu – 11.00
  6. W int. parafian – 18.00
 • Czwartek – Św. Szczepana:
  1. + Jana Cichońskiego – 7.00
  2. + Kazimierza Jankowskiego w 4 roczn. śm.– 9.00
  3. + Szczepana Wojdaka, z int. żony z dziećmi i rodzinami – 11.00
  4. + Władysława Jakubczyka, 9 roczn. śm. z int. /c/ z rodziną – 18.00
 • Piątek:
  1. ++ Salomei, Władysława Górka w rocz. śm. – 7.00
  2. W int. Moniki w 40 roczn. urodzin – 7.00
 • Sobota:
  1. + Mieczysława Cichońskiego – 7.00; 2/ ++ Elżbiety, Krzysztofa Mucha – 7.00
  2. W int. Krystyny i Edwarda Puziów w 60 roczn. ślubu, z int. synów z rodzinami – 12.00 /Ks. Zygmunt Bochenek/
 • Niedziela:
  1. + Henryka Pająka, w 30 roczn. śm. – 7.00
  2. ++ Jolanty Banaś, w 15 roczn. śm., Romany Hajduga, w 17 roczn. śm. – 9.00
  3. ++ Janiny, Józefa Magiera – 11.00
  4. + Kazimierza Mikulskiego, w 12 roczn. śm. z int. rodziny – 18.00